ERSEM FOTOGRAF SERGİSİ

Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ERSEM bünyesinde düzenlenen Fotoğraf kurslarına katılan kursiyerler, yaptıkları çalışmaları Kayseri Park AVM de Sergiledi.

Açılan sergide 32 kursiyerin 70 fotoğrafı bulunuyor.  Bu fotoğraflarda Kayseri’nin tarihi ve doğal kültürel mekanları tanıtılıyor.

Sergi nedeniyle, Kapuzbaşı, Sultansazlığı, Soğanlı, Erdemli, Gesi, Germir, Mancısın ve Palas gölü gibi birçok yere geziler düzenlendi. Yoğun ilgi gören geziler aynı zamanda Kayseri için bir fotograf arşivi niteliğide taşıyor. Kursiyerler Fotoğraflarını “fotoğraf gezginleri” adı altında Facebook sosyal paylaşım sitesinde yayınlanıyor.

Kurs koordinatörü Nihat Karakaya, “Temel fotoğraf eğitimini tamamlayan kursiyerlerin çalışmaları fotoğraf sergileri olarak açılmakta. Çalışma daha sonra Belgesel Fotoğraf atölyesine dönüşmektedir” dedi

Karakaya, 27 Mart’ta ERSEM bünyesinde yeni dönem temel fotoğraf kursunun da başlayacağını söyledi. Karakaya bu dönemde de Kayseri ağırlıklı uygulama çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın