DSP Çankaya Belediye Başkan Adayı Bekir Ödemiş neden aday olduğunu açıkladı

zDSP Çankaya Belediye Başkan Adayı Bekir Ödemiş, Neden DSP’den aday olduğuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasının tam metni şu şekilde ;

29 Ağustos 2013 tarihinde CHP’de Çankaya belediye başkan aday adaylığı başvurumu yaptım. Altı ay boyunca tüm meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarını, sosyal ve kültürel etkinlikleri, hemşeri derneklerini ziyaret ettim. Partimizin çalışmalarını da aksatmadan eksiksiz olarak gerçekleştirdim. Ayrıca birçok televizyon, radyo programı ve sayısız gazete röportajı yaptım. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları ile 7 ay boyunca 50’den fazla ilde 5000’e yakın belediye başkan adayına belediyecilik eğitimi vermek üzere hafta sonlarımı Ankara dışında geçirdim.

37 yıl boyunca CHP’den ayrılmadan yıllarca belediye başkanlığı, kurultay delegeliği yapmış bir arkadaşınız olarak; Sayın CHP Genel Başkanı’nın “Benim için dayı, hala, amca, yeğen dönemi bitmiştir. Bir oyu kimle fazla alır kim iyi hizmet ederse onunla yola çıkarım”, yine yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Gökhan Günaydın’ın CNN’de katıldığı Tarafsız Bölge programında aday belirleme kriterlerini sıralarken; “Belediyecilik geçmişi, kamuoyunda tanınırlığı, dürüstlüğü dikkate alınacak” sözlerine güvendim.

Aday belirleme sürecinde tüm bunlara dikkat edilip edilmediği sizlerin takdirindedir. Bunu sadece kendim için değil, alanda altı ay boyunca birlikte çalıştığım diğer aday adayı arkadaşlarım adına da haksızlık olarak gördüm.

Ben CHP’de belediye başkanıyken 1999 yılında Sayın Kılıçdaroğlu’nun milletvekili aday adayı olduğu DSP’den Çankaya belediye başkan adayı oldum. 41 yıldır Çankaya’da (Maltepe-Küçükesat-Yıldızevler) oturuyorum. Aday yapılmadığım için değil, 20 yıllık belediyecilik deneyimimle, benim de yaşadığım Çankaya’da, kimi aday yaparsak seçilir düşüncesiyle Çankaya’nın laik, demokrat, Atatürkçü insanlarına dayatmalarla sunulan adaya karşı çıkmak, sessiz çoğunluğun sesi olmak için yola çıktım.

2009 yerel seçimlerinde AKP %21, MHP %15 oy almıştır. Çayyolu’ndan gelen yeni seçmenlerimizi de dikkate alırsak, Çankaya’da yine sosyal demokrasi kazanacaktır.

Kısacası, Çankaya’da yaşayan bizler, oylarımızla 30 Mart’ta, ya belediyecilik geçmişi olan Bekir Ödemiş’i ya da diğer adayı seçeceğiz.

Tüm bunları siz dostlarımla paylaşmak istedim, en içten saygılarımla…

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın