ÇİLSAL “ EDEP YAHU DEMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

CHP Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal, CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanlığında partililerle bir araya gele Osman Çilsal dedemin partisinde bulunmaktan onur duyuyorum diyerek, AKP hükümetine “Edep Ya Hu demek için yola çıktık” dedi.

CHP Kayseri İl Örgütün de partililerle bir araya gelen Kayseri Büyükşehir Belediye  Başkan adayı Osman Çilsal , İl başkanı Mustafa Ayan tarafından karşılandı. İl yönetimi üyeleri, Kocasinan ilçe Başkanı Abdullah Üçgül, Bünyan Belediye Başkan adayı  İbrahim Marzıoğlu, Tomarza Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdoğan, Kocasinan Belediye Başkan Adayı Mustafa Yıldız da Çilsal’ı karşılayanlar arasındaydı.

Neden CHP den aday olduğunu “ Gerçek demokrasinin olduğu, cumhuriyetin kurucusu olduğu hasebiyle Cumhuriyet Halk Partisi” sözleriyle açıklayan Çilsal sözlerini şöyle sürdürdü. “Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bütün arkadaşlarımız tüm büyüklerimiz, siyasete gönül vermiş Kayseri de ve Ülke genelinde siyaset yapmış herkesin yek vücut olarak memleketin meselelerine sahip çıkması günüdür. Türkiye de memleketi sil baştan kurar gibi, bizim en büyük değerlerimizin Atatürk’ün bile  ağızlarında farklı bir şekilde yer aldığı bir dönemde kimsenin sessiz kalması mümkün olmamaktadır. “ dedi. Dün kendi partisinde  Hoca Ahmet Yesevi’nin dergahından aldığı feyzle, Hacı Bektaşi’nin aşk kazanından çeşni olmak için CHP ye geldiğini  belirten  belirten Çilsal şöyle devam etti.

“Kayseri’mizi kucaklamaya bir çaresizlikten, bir umutsuzluktan kurtarmaya geldim. Zorla aday edilen değil gönlüyle yüreğini koyan bir kardeşiniz olarak geldim buraya. Baş tacı edildiğim bir yere başınız var olsun demeye geldim. Bu yolda beraber yürümeye geldim

SAYIN ÖZHASEKİ İKİ SENE SONRA MİLLETVEKİLİ OLACAKSIN NEDEN ADAYSIN

Geçen sene jübilesini yaptık diye bildiğimiz Sayın Özhaseki bu sene kimin yerine seçime giriyor? İki sene sonra Milletvekiliğine soyunacak Özhaseki  jübile yapmıştı diyen Çilsal Sözlerine şöyle devam etti.

“Jübileyi yapan Özhaseki kar hoşgeldiki tekrar sahalara döndü. Hayırdır inşallah ne var bırakamadığın? Neyi bırakamıyorsun? Kaçıncı jübile bu? O yüzden Kayserili seçmenlerimizden Dindar-Kindar diyerek kindar ve kardar nesil yetiştirmek isteyenlere dur demelerini istiyorum “dedi.

ÖZHASEKİ’Yİ KRAL BIRAKMIŞTIK, SEZAR OLMUŞ!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki ‘nin bir televizyon kanalında söylediği “ Çilsal üç-beş arkadaşın hatırı için CHP’ye geldi “ sözlerine de CHP kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Çilsal şu şekilde yanıt verdi “ Özhaseki benim için sağdan soldan toplanmış gelmiş aday olarak niteledi, Doğru, sağda solda elhamdülillah ekmek derdindeydik, kendisi  sağda solda kutu derdindeyse ki bilemem. Bizim derdimiz ekmek derdi.  Özhaseki’ye artık yeter demeye geldim, ben kendisini kral bıraktımdı, Sezar olmuş haberimiz yok! Sezar hazretlerine selam olsun nerede isterse karşılıklı tartılmaya da hazırım” dedi.

Çilsal Daha sonra İl yönetimi ile birlikte Talas İlçe Başkanlığına ve Mustafa Boydak’a taziye ziyaretine gitti.ÇİLSAL (1) [640x480] ÇİLSAL (2) [640x480] ÇİLSAL (3) [640x480] ÇİLSAL (4) [640x480] ÇİLSAL (5) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın