ÇELENK VE NİKÂH ŞEKERİ YERİNE ÇAM FİDANI HEDİYE EDİNİZ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her fırsatta veya kampanyalarda fidan dikilmesini özendirdiklerini ve teşvik ettiklerini bu amaç ile her yıl büyük meblağlar ödeyerek fidan aldıklarını ve halkında katılımı ile dikimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

21 Mart Bahar bayramı dolayısı ile belediye olarak bugün 3000 çam ve akasya fidanlarını Hisarcık, Kıranardı ve Gesi ağaçlandırma alanlarında toprak ile buluşturduklarını belirten Memduh Büyükkılıç , “Getir Kitabı Al Fidanı” , “Öde Vergini Al Fidanı“ gibi kampanyalar yanında şimdide nikâh şekeri yerine fidan, çelenk yerine çam fidan kampanyası başlattıklarını kaydetti.

Fidan dikilmesinin gelecek kuşaklara yönelik bir çalışma olduğunu ve yeşil, güzel bir dünya’nın ilk adımının doğası ile uyumlu bir çevreden geçtiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Belediye Nikâh ve evlendirme memurluğuna müracaat edildiği ve bedeli ödendiği takdirde isteyenlerin nikâh yerine kalıcı ve gelecek kuşaklara miras olarak bırakabilecekleri çam fidanı verilecektir. Yine isterler ise düğünlerde önemli gün ve haftalarda yapılan toplantı ve törenler içinde çelenk yerine çam fidanı alınmasını isteyebileceklerdir” dedi.

Başkan Büyükkılıç, gelecek nesillere temiz bir çevre ve mekân bırakmak istediklerini sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın