“Yaratan hepimize birer barkod vermiştir: Parmak izi”

Dr. Kemal Tekden, 20 yıllık meslek hayatındaki bilgileri ve son iki yıldır katıldığı konferanslarda yaptığı konuşmaları bir kitapta topladı. “İnsanın Sırrı” adlı kitabında, insanın tıbbi anlamda ortaya çıkarılmış özelliklerine yer veren Dr. Tekden, kitapta, yaratan tarafından her bir insana barkod verildiğini dile getirerek, bu barkodun parmak izleri olduğunu ifade etti.

Özel Tekden Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Kemal Tekden, insanı bir bütün olarak anlatan, insanın özelliklerini anlatan bir kitap eksikliği olduğunu düşünerek “İnsanın Sırrı” adlı bir kitap çıkardığını ifade etti. Tekden, kitabının tanıtım toplantısında, insanı düşünen, insanı araştıran, insanla ilgili merak edilenleri araştıranların bu kitapta aradığı bilgilere ulaşabileceğini anlattı. Tarih boyunca da insan konusunun hep merak edildiğini, insanın kendisini sorguladığını anlatarak, hazırladığı kitabın felsefi, bilimsel yönden, dinler açısından, bugünkü kişisel gelişim felsefi ve bizim medeniyet anlayışına göre “İnsan Nedir?” sorusuna cevap veren bütün bilgilerin yer aldığına işaret etti.

Dr. Kemal Tekden, 10 bin adet basılan kitabın kendisine ait gelirinin üstün zekalı çocuklar yararına kullanılmak üzere vakıfa bağışladığını belirtti. Kitabın ikinci etapta 100 bin adet basılacağını ve İngilizce başta olmak üzere farklı dillerde yayınlanacağını dile getirdi.

“İnsanın Sırrı” adlı kitabında tıbbı olarak insanların belirlenmiş bütün özelliklerini de anlatan Dr. Kemal Tekden, kitabında, yaratan tarafından her bir insanının barkodunun parmak izi olarak belirlendiğine dikkat çekiyor. Tek yumurta ikizlerinin çoğunda bile parmak izlerinin farklılığına işaret ederek, son zamanlarda avuç içlerindeki (el ayası) kılcal damar haritasının her insanda farklı olduğunu, buna yönelik kişilik tanıma cihazları geliştirildiğine işaret ediyor.

Bir cevap yazın