Yamaç Paraşütü Yarışı Başladı

3. Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması başladı.

Ali Dağı’nda düzenlenen açılış törenine İl Kültür Turizm Müdürü İsmet Taymuş, İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Kamil Akçadırcı, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, çok sayıda vatandaş ve yarışmacıları katıldı. Tören saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Ali Dağı Yamaç Paraşütü Yarışması’nda yarışmacılar hünerlerini sergileyecek.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden ve 7 ayrı ülkeden gelen toplam 140 yarışmacı, 3. Ali Dağı Paraşüt Yarışması’nda yarışacak. Açılış töreninde bir konuşma yapan Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, hava sporlarının önemine dikkat çekti.

Hava sporlarına yönelik çalışmalara devam edildiğini belirten Yıldırım, “Hava sporlarına yönelik tesislerimizi kalıcı bir şekle getiriyoruz. Dünya şu an da şehirlerin yarıştığı bir dönemde. Eskiden ülkeler, imparatorlar birbiriyle yarışırdı. Şimdi durum değişti, şehirler birbiriyle yarışıyor. Şehirler de markaları ile yarışmaktadır. Şehirler, Ne tür potansiyel varsa ortaya çıkarmalı” dedi.

Talas’ın, dünya tarafından tanındığını ifade eden Yıldırım, “Dünyaca tanınır bir şehir haline geldik. Gerek tarihi dokuların gerekse havacılık sporundaki çalışmalarımızla bu başarıyı elde ettik” şeklinde konuştu.

Yarışmacılar daha sonra, Ali Dağı’nın yamacından atlayarak havada uzun süre süzüldü. Yamaç Paraşütü Yarışması 30 Haziran Cumartesi günü sona erecek.

Bir yanıt yazın