Ülker Çokokrem ile Türkiye’nin en büyük kahvaltısı yapıldı

“En tatlı sabahlar Çokokrem’le başlar” diyen Türkiye’nin lider krem çikolata markası Ülker Çokokrem, 7 şehirde aynı anda Türkiye’nin en büyük kahvaltısını gerçekleştirdi. Erzurum’dan İzmir’e 2 bini aşkın kişi aynı anda kahvaltı etti, yarım ton Çokokrem 10 bin dilim ekmeğe sürüldü

Türkiye’nin en sevilen krem çikolatası Ülker Çokokrem, aynı anda Kayseri, Erzurum, Trabzon, Gaziantep, Antalya, İstanbul ve İzmir’de kahvaltı düzenledi. Çokokrem ile Doğu’dan Batı’ya Türkiye’nin Kahvaltısı’nda 2 bini aşkın misafir aynı anda kahvaltı etti.

Kahvaltı masaları geleneksel Türk kahvaltısını oluşturan peynir, zeytin, yumurta, domates, salatalık gibi yiyecekler ve Çokokrem ile doldu. Her bölgenin kahvaltısında yer alan ünlü bir unlu mamul, o bölgenin ustaları tarafından Çokokrem ile buluşturuldu.

Bölge fırınlarının en yetenekli ustaları Erzurum’da keteyi, Kayseri’de bazlamayı ve İzmir’de boyozu Çokokrem’le hazırlayıp misafirlere ikram etti. Gaziantep’te katmer, Trabzon’da Vakfıkebir ekmeği, İstanbul’da simit ve Antalya’da pişi Çokokrem ile daha da lezzetlendi.

Türkiye’nin en büyük kahvaltısında yarım ton Çokokrem tüketildi; 10 bin dilim ekmeğe Çokokrem sürüldü. Büyük kahvaltıda ayrıca 200 kg peynir, 2 bin 500 adet yumurta ve 8 bin bardak çay tüketildi.

İstanbul’da Ülker Sports Arena’da düzenlenen kahvaltıda “En tatlı sabahlar Çokokrem’le başlar” cingılını besteleyen MFÖ F’si Fuat Güner sahne aldı ve tüketicilerle birlikte şarkıyı seslendirdi.

Kahvaltı sırasında çocuklarla ailelerin keyifli zaman geçirmesi için yumurta tokuşturmadan boyama yapmaya kadar çeşitli oyunlar da oynandı.

Bir yanıt yazın