Türkiye mobil ödemeyi keşfediyor!

Türkiye’de emekleme aşamasında olan mobil ödeme sistemi, bu girişimlerle daha da basit olacak!

Dünyada 141 milyon kişinin kullandığı, Türkiye’de ise emekleme aşamasında olan mobil ödeme sistemini yaygınlaştırma hedefiyle yola çıkan Pay to Go, kredi kartlarına gerek kalmadan ödeme yapmanın yolunu açıyor. Pek çok sektörde SMS yoluyla hızlı tahsilat ve ödeme kolaylığı sağlayan Pay to Go, basit ve son derece güvenilir ödeme sistemiyle hayatı kolaylaştırıyor.

2011 yılında kurulan Pay to Go, günümüzün popüler ödeme araçlarından biri olan mobil ödeme ve mobil cüzdanı kullanarak alternatif ödeme ve tahsilat yöntemi sunan bir mobil ödeme firması. Özellikle Amerika ve Avrupa’da birçok sektöre adapte olan mobil ödeme sistemi, Pay to Go ile Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlıyor. Firma Genel Müdürü Onur Ergüney, şirketin amacını, “ülkemizde artan tüketime paralel olarak firmaların müşterilerine artı bir ödeme kanalı sunması ve ödemeyi en basit hale getirebilmesi için bu kanalda değer yaratabilmek” olarak tanımlıyor.

Güvenilir ödeme imkânı yaratan Pay to Go sisteminden yararlanabilmek için firmaların öncelikle sisteme dâhil olmaları, sonrasında ise firma müşterilerinin ön ödemeli ve sabit faturalı hatlarda mobil ödeme seçeneğine sahip olmaları gerekiyor. Satın almak istenilen ürün, cep telefonu kodu girilerek Pay to Go servisine iletiliyor, Pay to Go onaylayıp ürün kodu mesajını tüketiciye gönderdikten sonra satın alma işlemi hızlı ve kolay şekilde gerçekleşmiş oluyor.

 

Büyük GSM operatörleri tarafından destekleniyor

Tüketicilerin ödemeye karşı olan güven eksikliğini doldurmak üzere yola çıkan Pay to Go’nun en avantajlı yanlarından biri, kullanıcıların kişisel bilgilerini ya da banka, hesap, kredi kartı bilgilerini paylaşmak zorunda olmamaları… Mobil ödemenin büyük GSM operatörleri tarafından destekleniyor oluşunun, bu sistemin güven veren yanlarından biri olduğunu vurgulayan Pay to Go Genel Müdürü Onur Ergüney: “Şu anda Türkiye’nin en büyük iki mobil operatörü ile çalışıyoruz. Yakın bir zamanda tüm operatörlerle entegrasyonumuzu tamamlıyor olacağız. Mobil ödeme kullanımı yaygınlaştıkça, insanlar sistemin rahat, hızlı ve güvenilir olduğunu gördükçe internet bankacılığına ve dijital ürünlere de daha fazla güven duymaya başlayacaklar. Çünkü her şeyden önce hayatlarının ne kadar kolaylaştığını görecekler” diyor.

2011 yılında dünyada 141 milyon kişi mobil ödeme sistemini kullandı

Dünyada gitgide popülerleşen mobil ödeme sistemi ciddi rakamlarla dikkat çekiyor. Bir araştırma şirketinin verilerine göre 2011 yılında dünya üzerindeki kullanıcı sayısı 141 milyon kişi olarak açıklanan mobil ödeme sisteminin 2015 senesinde 670 milyar dolarlık harcama sağlayacağı öngörülüyor. Tüm para transferi, dijital ve fiziksel ürünlerin toplamıyla elde edilen verilere göre mobil ödeme sistemi 2011 yılında 240 milyar dolara ulaşmış durumda. Bu verilerin bir parçası olmak üzere çalışmalarına hız kesmeden devam eden Pay to Go, Türk tüketicilerinin de hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Ayrıntılı bilgi için www.paytogo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın