Teneffüsleri Sanatla Değerlendirdiler

Felahiye Kanuni Süleyman İlköğretim Okulu ile Atatürk İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerinin ders aralarında yaptığı yağlı boya resimlerden oluşan sergi açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan tarafından Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde açılan “Düş Tarlaları” adlı sergide, 12 öğretmen ve 20 öğrencinin, teneffüslerde yaptığı 35 yağlı boya resim, ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Resim öğretmeni Senem Aksoy, AA muhabirine, öğretmen ve öğrencilerin, ders aralarında okulda oluşturdukları atölyede resim çalışması yaptıklarını anlattı.

İlçedeki bir okulda, resim konusunda eğitim almamış öğrenci ve öğretmenlerin, beşer dakikalık zaman dilimlerinde ortaya çıkardığı eserleri kent merkezinde sergilemenin gururunu yaşadıklarını belirten Aksoy, hem ders aralarındaki zamanı değerlendirdiklerini hem de öğretmen ve öğrencileri sanata yönlendirdiklerini vurguladı.

Etkinliğin, özellikle öğrencilerde özgüven duygusunu artırdığına dikkati çeken Aksoy, “Bu süreç, çocukların başarı ortalamaları da artırdı. Öğrencilerin başarısının yüzde 90’a kadar yükseldiğini gözlemledik. Serginin diğer okullara da ilham kaynağı olacağını düşünüyorum. Buna öncülük edecek olmaktan mutluyuz” dedi.

Sergi, 3 Haziran’a kadar açık kalacak.

Bir yanıt yazın