Tarihi Vadide Doğa Yürüyüşü

KAYSERİ (İHA) – Kayseri’de yaptıkları kar ve buzlu su banyosunun yanı sıra, doğa yürüyüşleri ile dikkat çeken Herkes İçin Spor (HİS) Federasyonuna bağlı Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü üyeleri bu kez, Tavlusun-Talas Derevenk arasındaki vadide kültürel doğa gezisi gerçekleştirdi.

Hafta sonu yine Seyyid Burhanettin Türbesi otoparkında buluşan HİS Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, yardımcıları Rifat Postacı, Osman Doğan ve Erciyes Kar Kaplanları Spor kulübü üyeleri, daha sonra Tavlusun’daki yürüyüş parkuruna gitti. Burada, yürüyüş lideri terzi Salih Bozbıyık’ın nezaretinde Talas Derevenk vadisine kadar yürüdüler. Yaklaşık 4 saat süren bu etkinlik sırasında, kulüp üyeleri bölgedeki tarihi ve doğal güzellik merkezlerini bir kez daha görme imkanı buldu.

HİS Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç, HİS ve Erciyes Kar Kaplanlarının her birinin ‘Gönüllü kültür ve turizm elçisi’ olduklarına dikkat çekerek, bu yılsonuna kadar programlarının daha çok kültürel doğa yürüyüşü şeklinde olduğunu tekrarladı.

 

Bir yanıt yazın