Taner Yıldız, Mobilya Yan Sanayi Fuarı’nı gezdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ak Parti il kadın ve gençlik kolları üye kayıt stantlarını ziyaret etti ve Mobilya Yan Sanayi Fuarı’nı gezdi.

Yıldız, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Hobi Bahçesi önündeki Ak Parti il kadın kolları üye kayıt standını ziyaret etti. Bakan Yıldız’ı bahçeye gelişinde çocuklar “Kayseri seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşıladı.

Bir süre çocuklarla sohbet eden Yıldız, standa gelen bir kadını parti üyeliğine kaydetti.

Yıldız, bir vatandaşın kendisinden iş istemesi üzerine şunları söyledi:

“Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) geçen hafta bir arkadaşımız geldi. ‘İşçi bulamıyorum’ dedi. Kaç kişiye ihtiyacınız var dedim ‘300 kişi’ dedi. Burada bir arkadaşımız iş bulamıyor, orada da bir fabrikatör arkadaşımız da işçi arıyor. Ben bu arkadaşımızın telefon numaralarını da alacağım, göndereceğim yerin numaralarını da vereceğim. Pazartesi günü saat 09.00’da gidip orada işe başlayacaksın. Basının önünde söylüyorum, başka iş arayan varsa bu mahalleden 50 kişi göndereceğiz oraya. Kayseri OSB’de vasıflı, vasıfsız işçi arayan arkadaşlarımız var. Onlar bize ‘Bu kadar işsiz var deniyor, biz işçi bulamıyoruz’ diyorlar.”

Daha sonra bahçeyi gezen Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı rüyasında gördüğünü söyleyen Zeliha Altıparmak’a konuk oldu.

Yıldız’a bahçesinde Türk kahvesi ikram eden Altıparmak, “Dün gece başbakanımızı rüyamda gördüm. Başbakanımızı da evimde ağırladım” dedi.

Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’ndeki Mobilya Yan Sanayi Fuarı’nı da gezen Yıldız, burada Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri tarafından karşılandı.

Fuar alanı içindeki üye kayıt standını ziyaret eden Yıldız, 3 kişinin partiye üye kaydını yaptı.

Bir yanıt yazın