Şiir gecesi

Türk Edebiyatının yaşayan Efsanelerinden Ahmet Günbay Yıldız, Prof.Dr Nurullah Çetin ,Yahya Akengin, Ali Özkanlı,Mehmet Aycı,Yalçın Benliçan , İsmet Bora Binatlı , Şevki Dinçal , Bestami Yazgan, Bülent Gündoğan, Emel Demirezen,Muhsin İlyas Subaşı,Deniz Dengiz,Bülent Gündoğan,Bekir Oğuz Başaran ve Selim Tunçbilek Şairler gecesine katıldılar.

Şiir gecesinde konuşan Belediye Başkanı Recep Özkan;Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali 30.yılı etkinlikleri kapsamında yirmi etkinlik yapılmasının planlandığını belirterek  Şairlerin ve Türk edebiyatının ünlü simalarının İlçeye teşriflerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Belediye Başkanını makamında ziyaret eden Şair ve yazarlar DevAli Türbesini ziyaret ederek Develi’nin tarihi hakkında da  bilgi aldılar.

Şiir gecesinde  Ahmet Günbay Yıldız’ın Şairliği de ilgi çekti. Yıldız; Develi İlçesine gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek yakın zamanda Develi ile ilgili bir roman yazmayı da planladığını belirtmesi salonda büyük  memnuniyetle karşılandı.

Mustafa Aksu Kültür Merkezinde  yapılan şiir gecesine Kaymakam Ziya Polat, İlçe Protokolü, Milli Eğitim  Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ,Develili şairler ve öğrenciler  aileleri ile  katıldı.

Bir yanıt yazın