‘SEYYAH BİZİM ELLER’ PROJESİNE KATILAN OSMAN ULUBAŞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÖNCE GEZDİLER, EĞLENDİLER SONRA SÜRPRİZ YAPTILAR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 14-24 yaş arasındaki gençlerin, tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel etkileşimde bulunmaları amacıyla başlatılan ‘Seyyah-Ulu Çınarın izinde’  projesinden sonra  hayata geçirilen ‘Seyyah-Bizim iller’ projesini de gençler çok sevdi. Kayseri’de projeye  okul olarak tam katılan Osman Ulubaş Anadolu Lisesi öğrencileri, hem Erciyes ve çevresini gezdi, kayak, kızak, snowboad yaparak eğlendi  hem de bir arkadaşlarının doğum gününde sürpriz yaptı.

Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 26 Mayıs 2013’e kadar devam edecek olan  ‘Seyyah-Bizim iller’ projesine katılan Osman Ulubaş Anadolu Lisesi’nden toplam 180 öğrenci, Okul Müdürü Abdullah Danacı başkanlığında  gençlik merkezi görevlileri tarafından alındı. Öğrencilere  sabah  kahvaltısı  otobüslerde sandviç-meyve suyu şeklinde verildi.  Hacılar Serçel Yaylasında şiddetli rüzgar nedeniyle  çalıştırılamayan gondol  tesisler bölgesi gezdirildi. Buradan Erciyes’e hareket edildi.  İsteyen gençlere  kayak, kızak, snowbard  temin edildi. Bilmeyenlere  görevliler yardımcı oldu, teknik  uygulamalı bilgiler verildi. Öğle yemeği mangalda  ekmek arası sucuk, içecek ikramı gerçekleştirildi.

Bu sırada öğrenciler, arkadaşları Mert Can Güleç’in doğum gününde sürpriz yaptı. Okul Müdürü Abdullah Danacı Mert Can’ı  bir bahane ile fırçaladı. Bunun şaşkınlığını  yaşayan Mert Can,  ikinci şaşkınlığı tüm öğrencilerin  ‘İyi ki doğdun Mert Can ‘temposu ve  masaya hazırlanan  doğum günü pastası ile yaşadı. Mert Can Güleç, bu sürprizi hazırlayanlara teşekkür etti. Öğrencilerin günü  Elmacıoğlu İskender’de  verilen akşam yemeği ile sona erdi.

Okul Müdürü Abdullah Danacı,  ‘Seyyah-bizim iller’ projesini çok önemsediklerini belirterek Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kayseri Gençlik Hizmetleri  Spor il Müdürü ve  ekibine teşekkür etti.

‘’Seyyah-Bizim İller ‘’ projesi kapsamında Erciyes dağındaki tesisleri gençler için hazırladıklarını belirten Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen; ‘’Buradaki tesislerde İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından gençlere temel kayak eğitimi veriliyor. Böylece gençler hem yaşadıkları şehrin doğal güzelliklerini görüyor hem de yeni arkadaşlıklar kazanarak eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. Bakanlığımız, gençlerin tanışmaları, kaynaşmaları, kültürel etkileşimde bulunmalarını  önemsemektedir. Projemize katılan gençlerin olumlu geri dönüşümleri de bizleri  mutlu etmektedir” dedi.

Bir cevap yazın