Şehitleri böyle andılar

Kar Kaplanları, eksi 10 derecede şehitler için soyundu

KAYSERİ’de kışın kar banyosu ve buzlu suya girerek adlarını duyuran Erciyes Kar Kaplanları, yılın son gününde Sarıkamış şehitleri için soyundu. Erciyes’te saygı duruşunda bulunan, Kuran okuyup dua eden kaplanlar, yeni yıl öncesi ilk kar banyosunu da eksi 10 derecede gerçekleştirdi.

Çeşitli meslek gruplarından yaşları 35 ile 69 arasında değişen Erciyes Kar Kaplanları, yılın son ve yeni yılın ilk sporunu yapmak için yaklaşık 30 kişilik grupla Erciyes’e gitti. Sabahın erken saatlerinde, tipili ve eksi 10 derecedeki soğuk havaya aldırış etmeden yürüyüş yaptı.

Tesisler bölgesinden ikinci istasyon bölgesine kadar yürüyen Erciyes Kar Kaplanları, daha sonra Sarıkamış şehitleri için saygı duruşunda bulundu, Kuran okuyup, şehitler için dua etti. Daha sonra üzerlerini çıkartıp, karda koştu.

Kar Kaplanları burada, hava sıcaklığının eksi 10 derecede ve tipiye aldırış etmeden kar banyosunu da gerçekleştirdi. Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il Temsilcisi Davut Güleç, “Erciyes Kar Kaplanları, çoğu kalp, yüksek tansiyon, şeker, mide rahatsızlığı gibi şikayeti olanlardan oluşuyor. Ama haftalık sporumuzu Erciyes ve çevresindeki 2 bin rakımın üzerindeki bölgelerde yapmaya özen gösteriyoruz. Böylece kan ve beyin hücrelerini yenilerken, başta grip olmak üzere, soğuk algınlıklarına karşı böyle mücadele ediyoruz. Yeni yılın ilk kar banyosunu başta Sarıkamış olmak üzere tüm şehitlerimize armağan ettik. Onları unutmadık, unutturmayacağız. Herkesi bilinçli ve sağlıklı spor yapmaya çağırıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın