Şehit Piyade Er Aydın, Memleketi Kayseri’de Toprağa Verildi

Siirt’in Eruh ilçesi Bilgili üst bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Er Mustafa Aydın, memleketi Kayseri’de düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Çıkan  çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan 21 yaşındaki Aydın, kurtarılamayarak öğle saatlerinde şehit olmuştu. Havayoluyla Kayseri’ye getirilen şehidin naaşı, geceyi baba ocağı olan Yahyalı ilçesindeki devlet hastanesinin morgunda geçirdi. Sabah saatlerinde Türk bayrağına sarılı tabut alınarak, cankurtaranla Ulucami’ye götürüldü. Buradaki törende oğlunun tabutunu oturduğu yerden seyreden annesi Havva Aydın ve babası Mehmet Aydın ile yakınları. metanetlerini korumaya çalışarak devamlı dua etti. Kayseri Valisi Mevlüt Bilici ve Garnizon Komutanı Ali Demiral da aileye başsağlığı diledi. Acılı baba, terörle mücadele için kendisinin de, geride kalan iki oğlunun da hazır olduğunu belirterek, “Vatan sağolsun.” dedi. Kardeşi Fatih Aydın, ağabeyinin şehit olduğu yerde askerlik yapmak istediğini söyleyerek, “Onlarla aramızda bir fark var. Bizim ki şehit, onlarınki leş.” diye konuştu. Cenaze namazının ardından şehidin naaşı askerlerin omzunda bir süre taşındıktan sonra cankurtarana koyuldu. Uzun bir araç konvoyu ve “Şehitler ölmez” sloganları eşliğinde Senirköy köyüne götürüldü. Orada düzenlenen törende şehit için helallik istendi, dualar okundu. Cenazesi, dualar eşliğinde köy mezarlığında toprağa verildi. Tabuta sarılan Türk bayrağı ve şehidin fotoğrafı, Vali Bilici tarafından babasına verildi.

Törene TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Ak Parti milletvekilleri Ahmet Öksüz Kaya ve İsmail Tamer, MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve diğer vatandaşlar da katıldı.

Bir yanıt yazın