SARIZ ADLİYESİ KAPANMIYOR

AK Parti Sarız İlçe Başkanı Cesur Abdullah Kınık Sarız Adliyesi’nin kapatılmayacağını söyledi.

AK Parti Sarız İlçe Başkanı Kınık, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) Türkiye genelinde hizmet veren 4. ve 5. bölge adliyelerinden iş hacmi az olan yaklaşık 90 adliyeyi kapatma kararı almamsının ardından Sarız Adliye binası için de kapatma kararı alındığını belirterek şunları söyledi:

” HSYK’nın iş durumu, en yakın adli teşkilata uzaklığı, nüfusu, ulaşım imkanları gibi kriterler doğrultusunda Sarız Adliye binası da kapatılacaktı fakat, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, TBMM Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Sadık Yakut ile yaptığımız istişareler sonucunda, Sarız Adliye binası için kapatma kararı iptal edildi. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme bu kakarın alınmasında etkili olmuştur. İlçemize 35 km uzaklıkta olan köylerimiz var. Birde buradan Pınarbaşı adliyesine gidip gelmemiz bizler için büyük sıkıntı olacaktı. Bu kakarın çıkması ilçe olarak bizleri çok sevindirdi. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Geçtiğimiz günlerde Sarız ilçesinde siyasi parti temsilcileri ve belediye başkanları bu konuda bir araya gelerek ortak hareket etme kararı almış ve AK Parti Sarız İlçe Başkanı Cesur Abdullah Kınık’da TBMM Başkanvekili Sadık Yakut’un bu işi çözeceğini ileri sürmüştü.

Bir yanıt yazın