Sanat Halı’nın Yeni Ürünleri Bayilerinden Tam Not Aldı

Türkiye ihracat şampiyonları arasında yer alan Kartal Tekstil’in Türk halı sektörüne kazandırdığı markası olan Sanat Halı’nın gerçekleştirdiği bayi lansman toplantısına 300 bayii katıldı. Açılış konuşmasını yapan Sanat Halı Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kaplan 2013 yılında sektöre yön veren firma olacaklarını belirtirken AR-GE ve inovasyon için bütçe ayırdıklarını sıra dışı tasarımlar ve birbirinden farklı renkler ile halı sektöründe modayı belirleyen bir firma olmayı hedeflediklerini ifade etti.

Avrupa Birliği Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından Yılın Altın Markası seçilen Sanat Halı’nın Türkiye genelinde 700 tali bayisi bulunduğunu belirten Kaplan, “Sanat Halı olarak hedefimiz yılsonunda 1000 seçkin bayi ye ulaşmaktır.” dedi. Fahrettin Kaplan ayrıca “Lansmanda tanıttığımız  ve halıda 2013 yılı modasını belirleyecek Sanat Galeri, İklim, Delüks, Alem olmak üzere dört yeni koleksiyon ve 70’den fazla yeni desen ile toplamda 300’e yakın ürün çeşidi bayilerimizden tam not aldı. Bunun haklı gururunu yaşamaktayız.” dedi.

Toplantıda Sanat Halı’nın yatırım hedeflerinden de söz eden Fahrettin Kaplan, “Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz 170.500.000 TL’lik satış cirosunu 2013 itibariyle %25 arttırmayı hedefliyoruz, ayrıca bu yıl yaptığımız 6.000.000€’luk yatırımlarla 200 kişiye daha istihdam sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Türkiye çapında bölge lansman toplantılarına devam edeceklerini ifade eden Fahrettin Kaplan “Bayilerimiz ve bölge bayilerimiz ile birlikte güçlü bir aileyiz. Önümüzdeki günlerde Erzurum, Bursa, Ankara, Kayseri, Antalya, Konya, Samsun ve Gaziantep’te de bayilerimiz ile bir araya gelip yeni ürünlerimizi bayilerimize tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın