SADIK ATİLA “HÜKÜMET ÇİFTÇİYİ DÜŞÜNMÜYOR”

CHP Kayseri İl Başkanı Sadık Atila İlçe gezilerine devam ediyor. CHP Bünyan İlçe Başkanı İbrahim Marzıoğlu ve İl yönetim üyeleri ile birlikte Salı günü Bünyan esnafını ziyarete edecek, çiftci ve köylülerin sorunlarını dinleyecek  olacak olan CHP İl Başkanı Sadık Atila

“Halkın içinde, Halk için siyaset yapmaya” devam edeceklerini belirterek,  Ülkenin kalkınmasında çok büyük bir pay sahibi olan çiftçilerin sorunlarını daima önemsediklerini ve bu sorunların düzeltilmesi yolunda ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Atila; “Milletimizin efendisi, üretken, çalışkan, sabırla toprağı işleyen çiftçilerimiz, Ne yazık borç batağında, kan ağlamaktadırlar.. 10 yılda 4 katına çıkan mazot fiyatlarıyla traktörünün anahtarını çeviremeyen, derdini anlatmaya çalıştığında “ananı da al git” denilen çiftçilerimiz, ne üretim yapabilmekte ne de ürettiği malı değerinde satabilmektedir. Ürünü tarlada kalan, yaptığı maliyeti karşılayamayan çiftçilerimiz çareyi banka kredilerinde bulmaktadır. Önceden bin bir zorluklarla verilen tarım kredileri şimdi bir imza ile anında onaylanmaktadır. Borcunu ödeyemeyen çiftçilerimizin tarlalarına haciz gelmekte, topraklarına el konmaktadır. Üretim yapacak toprağı kalmayan çiftçilerimiz şehirlere göç etmesiyle artık işlenmeyen topraklar ürün üretmemekte ve ülke ekonomisinde derin yaralara yol açmaktadır. Tüm bunların sonucunda buğdayımızı, meyve ve sebzemizi hatta samanımızı dahi dışarıdan ithal eder hale gelerek 3 liralık ürünü mutfağımıza 5 liraya sokmaya mahkum edildik.” dedi.

“HÜKÜMET ÇİFTÇİYİ DÜŞÜNMÜYOR”

Başkan Atila, çiftçinin refahını şimdiki iktidarın sağlayamadığını, refahın ve huzurun sadece halkın iktidarıyla gerçekleşebileceğinin altını çizerek, “Çiftçiyi ağlatan kendini ağlatır… Çiftçiye “ananı da al git” diyen bir Başbakanın çiftçinin hakkını savunması mümkün değildir. Çiftçinin hakkını savunmayan bir hükümetin de milletin refahını sağlaması olanaksızdır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen biz her zaman olduğu gibi bu gün de çiftçinin, emekçinin yanında olarak onların haklarını savunacak, üretimini geliştirecek projelere destek vereceğiz. Çiftçi huzura ve rahata ancak halkın iktidarı ile ulaşabilir.

Bir cevap yazın