Rektör Yardımcı Prof. Dr. Osman Serindağ’ın projesi birincilik ödülü aldı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ)Rektör Yardımcı Prof. Dr. Osman Serindağ’ın, “Gün Işığı ile Uyarılabilen Nanofosforlar” başlıklı AR-GE projesi, 3. Doğu Akdeniz Üniversiteleri Bölgesel AR-GE Proje Pazarı ve AR-GE Proje Yarışmasında birinci seçildi.
Zirve Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışma, 11 üniversitenin katılımı ile Zirve Üniversitesi’nde yapıldı. Doğu Akdeniz Üniversiteleri işbirliği çerçevesinde yer alan üniversite öğrenci ve araştırmacıları ile sanayi şemsiye kuruluşları temsilcilerinin bir araya gelmesi ve tarafların aktif katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada, Abdullah Gül Üniversitesi’ni Rektör Yardımcısı Yardımcı Prof. Dr. Osman Serindağ temsil etti.
Girişimcilik ruhunun pekişmesine ve Ar-Ge kültürünün gelişmesine, özendirilmesine büyük katkı sağlaması amacıyla da yapılan yarışmada, Prof. Dr. Serindağ’ın “Gün Işığı ile Uyarılabilen Nanofosforlar” başlıklı, AR-GE projesi, 28 proje arasında birincilik ödülü aldı.
Prof. Dr. Serindağ, projenin gün ışığı ile uyarılabilen fosfor malzeme üretimi, uzun ışımalı fosforlar seramik ve tekstil uygulamaları olan yol çizgileri ve reklam panoları gece kullanımı için elektrik enerjisinden tasarruf etme amcayla hazırlanan ısıya dayanıklı inorganik malzemelerle ilgili bir araştırma projesi olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın