“Pişmanım” Dedi 20 Yıl Yedi

Kayseri’de, cep telefonu ile konuştuğu gerekçesiyle karısını 9 yerinden bıçaklayarak öldüren A.Y.’ye yapılan yargılama sonrasında 20 yıl hapis cezası verildi.

Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık A.Y. hazır bulundu. Yapılan yargılama sonrasında son sözü sorulan A.Y. “Eşimi öldürdüğüm için çok pişmanım” diye konuştu.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonrasında, eşini 9 yerinden bıçaklayarak öldüren A.Y.’yi 24 yıl ağır hapis cezası ile cezalandırdı. Bu ceza iyi hal nedeniyle 20 yıla indirildi.

Olay Şubat ayında Melikgazi ilçesi Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi Fatih Apartmanı’nın 3. Katında meydana gelmişti. İddiaya göre mobilya işçisi A.Y. (28), kıskançlık krizine girerek eşi N.Y. (26) ile tartışmaya başladı. Öfkeli koca sinirlerine hakim olamayıp mutfaktan aldığı bıçakla eşini 9 yerinden yaraladı. Can havliyle karşı komşunun ziline basan N.Y. ‘Bana yardım edin’ diyerek feryat ettikten sonra yere yığılmıştı. Eli kanlı koca ise otomobiliyle kaçmıştı. Komşuları panik içerisinde sağlık

ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan N.Y. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Çevrede geniş çaplı inceleme başlatan polis katil zanlısı A.Y.’yi kıskıvrak yakalamıştı.

Bir yanıt yazın