ÖZHASEKİ, AMERİKALI GAZETECİLERE KAYSERİ’Yİ ANLATTI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kuzey Carolina arasında imzalanan işbirliği protokolünün ardından ilişkiler gelişmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri’yi yakından tanımak isteyen bir grup Amerikalı gazeteci, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Özhaseki’den Kayseri hakkında bilgi aldılar.

Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen görüşmede Başkan Özhaseki, gazetecilerden gelen soruları tüm ayrıntıları ile cevapladı. Kayseri’nin çok düzenli ve gelişmiş bir şehir olduğunu gözlemlediklerini ifade eden gazeteciler, Başkan Özhaseki’ye Kayseri’nin bu başarısının sırrını sordular.

Kayseri’nin önü açık bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Özhaseki ise “Geleceği görüyoruz. Nüfus perspektifini iyi hesaplıyoruz ve ona uygun da planlama yapıyoruz” dedi.

Kayseri’nin tarihi hakkında gazetecilere bilgiler veren Başkan Özhaseki, Kayseri’nin 6 bin yıllık bir geçmişi olduğunu anlatarak Kayseri’nin bu tarihi geçmişinin şehir için bir övünç kaynağı olduğunu ifade etti.

Kayseri’deki sanayi ve ticaret faaliyetlerine de değinen Başkan Özhaseki, “Kayseri’de yaşayan insanlar ticaret erbabıdır. Bununla da övünürüz. Ayrıca bu şehirde yaşayanların hayırsever özellikleri de bizim için gurur kaynağıdır” dedi.

Kayseri’nin önümüzdeki 20 yıllık süreçte nasıl bir konumda olacağına yönelik bir soru üzerine de Başkan Özhaseki, Kayseri’nin doğru adımlar atarak gelişen bir şehir olduğuna dikkat çekerek Kayseri’yi geleceğe taşıyacak önemli projelerden Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Anadolu Harikalar Diyarı ve Kültür Yolu projeleri hakkında bilgiler verdi.

Görüşmede bazı güncel konulardaki sorulara da yanıt veren Başkan Özhaseki, ziyaretin sonunda konuklarına Kayseri Tanıtım Kitabı armağan etti.

Bir cevap yazın