OSMAN ULUBAŞ ANADOLU LİSESİNDE; ÖĞRETMENLER HİZMETTE, ÖĞRENCİLER YARIŞLARDA TER DÖKTÜ

Baharın gelişini temsil eden Nevruz Bayramı nedeniyle Kayseri Osman Ulubaş Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, öğretmenler hizmette, öğrenciler  yarışlarda ter döktü. Ateş üzerinden atlayan öğrenciler  çuval, ağızda kaşıkla yumurta taşıma, halat çekme, yoğurt kabında  altın bulmada  yarışırken, öğretmenlerde  okul aile birliğinin hazırlattığı yemekleri dağıttı.  Bu etkinlikte  öğretmen, öğrenci, veli dayanışma ve kaynaşmasının en güzel örneği  sergilendi.

Okul Müdürü Abdullah Danacı, öğretmenler, Okul Aile Birliği yönetimi, veli ve öğrencilerin  katıldığı  kutlamalar Osman Ulubaş Anadolu  Lisesi  okul bahçesinde yapıldı. Kutlamalar, Nevruz bayramının anlam ve öneminin anlatılması, şiirlerin  okunması ile başladı. Yakılan  ateş üzerinden atlandı. Çuval içine giren öğrenciler  belli mesafeyi ilk tamamlamak için  yarıştı. Ağızda tutulan kaşık üzerindeki  çiğ yumurtayı düşürmeden taşımak ve bitişe ulaşabilmek için  ter döken öğrenciler daha sonra sınıflar arası halat çekmede birinci olmak için kıyasıya mücadele etti.

Osman Ulubaş Anadolu Lisesindeki  etkinlik, okul Aile Birliği üyelerinin hazırlattığı pirinç pilavı, kavurma et, ayran ve tatlıyı  Okul Müdürü  Abdullah Danacı ile öğretmenlerin öğrencilere  dağıtması ile sona erdi. Okuldaki bu etkinlik,  öğretmen, öğrenci, Okul Aile Birliği ve veli dayanışması dikkat çekti.

Bir cevap yazın