ORHAN ÖZAKTI TAEKWONDO MİLLİ TAKIM KAMPINDA

Birçok dövüş sanatının Ustası olan Özaktı bu kez de Ümitler taekwondo milli takımını koordine ve antrene edecek.

Kayseri’nin dövüş sanatları konusunda medar-ı iftiharı olan Usta Teknik direktör Orhan Özaktı uzak doğu sporlarının tamamına yakınının ya en üst düzeyde antrenörlüğünü yapıyor yada yetiştirdiği sporcularla dünya şampiyonu olarak ülkemize mutluluklar yaşatıyor. Hep Kickboks, Muay Thai, Ashihara Karate, wushu, boks gibi mücadele sporları ile başarılarına alıştığımız Orhan Özaktı şimdi ise Ümitler Taekwondo milli takımının 05-11 haziran 2012 tarihleri arasında Ankara Elmadağ kamp eğitim merkezinde yapılacak olan Taekwondo Milli Takım kampına davet edilerek bir başarıya daha imza attı.

11-18 haziran 2012 tarihleri arasında Yunanistanın Atina kentinde düzenlenecek olan Avrupa ümitler taekwondo şampiyonaya katılmak üzere Türk Milli Takımını eğitecek hocaların başında gelen Orhan Özaktı, geçen dönemde Ukrayna da yapılan Avrupa taekwondo şampiyonasında takım halinde Avrupa şampiyonu olan milli takımın kadrosunda teknik komite üyesi ve milli takım antrenörü olarak görev almıştı.

Mücadele sporları birliği başkanı ve ümitler teknik komite üyesi Orhan özaktı yaptığı açıklamada; Mücadele sporlarında kayserimiz bir lokomotif görevi yapmaktadır. Geçtiğimiz aylarda wushu milli takımında iki sporcumuz Avrupa derecesi yaptı kiraz şahin ve seher Cengiz yine muay thai milli takımında bir iki sporcumuz Avrupa derecesi yaptı eda ve eda ve seda eroğlu kardeşler, kick boks milli takımında tuba Akgün sporcumuz Bosna herseğe gidecek Esat kaya arkadaşımızda milli takım antrenörü olarak görev alacak. taekwondo büyükler milli takımında il temsilcimiz ve teknik komite üyesi hasan keleş arkadaşımız İngiltere ye giderek büyük başarıya imza atmıştır. Bizlerin alt yapıya verdiği önem ve disiplinil çalışmamız kayserimizin sporcularına sahip çıkmamızın sonunda bu başarıları elde ettik. Yetkililere buradan seslenmek istiyorum kayserimizin değerlerine sahip çıkın başka illerden ödül ve maaş vaatleri ile ilimize getirilen sporcuların ilimize bir faydası olmamıştır. Kayseride yetişen sporcuları başka illere kaptırmamak için bizler çok caba harcıyoruz. Bizlere sahip çıkılsa bu başarımız katlanarak devam edecektir. dedi

Bir yanıt yazın