Nevruz şenlikleri için 12 Ülke temsilcileri Develi’de

Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Dusen Kaseinov; Kayseri’nin Develi İlçesine bu yıl üye ülke temsilcilerini göndermek suretiyle Nevruz etkinliklerini birlikte kutladıklarını belirtti. Kaseinov, Türk Halkları arasındaki kültürel bağların güçlendirilmesi, ortak kültürel mirasın korunması ve nevruz coşkusunun tüm ülkede yaşanması amacıyla TÜRKSOY,Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı  ve Türk Dünyası Belediyeleri Birliği tarafından yurt genelinde Nevruz kutlamaları düzenlenecektir.

Bu kapsamda Develi belediyesinin değerli katkılarıyla 26 Mart 2013 salı günü 12 Ülke temsilci guruplarından oluşan 100 Kişilik gurup ile Develi İlçemizde Nevruz kutlamaları düzenlenecektir. Kurumlarımız arasında verimli iş birliği sayesinde Türk Halklarının temsilcileri ile Develi Halkını buluşturmak ve Nevruz coşkusunu Develi halkı ile paylaşmaktan büyük memnuniyet duyduğumuzu bildiririm dedi.

Develi Belediye Başkanı Recep Özkan;İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte  26 Mart aynı zamanda İlçemizin Pazarı olan Salı günü köylerimiz dahil Bütün ilçe halkımızın Nevruz coşkusunu birlikte yaşaması amacıyla  Uluslar arası Türk Kültür Teşkilatı olan TÜRKSOY’a üye Ülkelerin  Devlet sanatçılarından oluşan 100 kişilik ekip  ile Türk dünyasının önemli kültür değerlerinden olan Nevruz Bayramı etkinlikleri Cumhuriyet Meydanında başlayıp Mustafa Aksu Kültür merkezinde devam edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın