Musul Sanayi Odası’ndan Odamıza Ziyaret

Musul (Ninawa) Sanayi Odası Başkanı Haluk Avni Kasım ve beraberindeki heyet Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, iki ülkenin birbirine çok yakın olduğunu belirterek, Irak’ın önemini çok iyi bilen bir Oda olduklarını söyledi.

Kayserili sanayicilerin Irak ile çok yakın münasebetler içerisinde olduğunu açıklayan Başkan Boydak, “Irak’ın kalkınmasına Türk sanayiciler olarak bizimde katkımız olursa bundan çok memnun oluruz. 2012 yılı itibari ile Irak ihracatta bizim birinci partnerimiz oldu. Iraklı işadamları ile her türlü işbirliğine ve yardıma hazırız” dedi.

Ninawa Sanayi Odası Başkanı Haluk Avni Kasım ise, Kayseri’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sanayimizin gelişmesi açısından bu ziyaretlerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Biz Musul şehri olarak sizi yakından takip ediyoruz. Sizin tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Ben ve heyetim iki şehir arasındaki ilişkilerin artması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın