Muhasebe Haftası

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Çelenk bırakma töreninde konuşan Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Suat Özsoy, “TÜRMOB çatısı altında örgütlenen, ülke genelindeki 76 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir Odasına kayıtlı, 90 bin meslek mensubu, 17 bin stajyer, büro çalışanları ve aileleriyle birlikte sayısı 500 bini geçen muhasebe camiasıyız. Bu camiayla birlikte hazırladığımız çeşitli etkinliklerle bu yıl 23’ncü Muhasebe Haftasını kutlamaktayız” dedi.

Haksız rekabetle boğuşan muhasebecilerin yeni sorunlarının ortaya çıktığını belirten Özsoy, “Ülkemizin ticari yaşamını ve sayıları yarım milyonu aşan işletmeyi, ‘rekabet, şeffaflı ve denetlenebilirlik’ anlamında doğrudan ilgilendiren, şirketlerde ‘demokrasi ve uluslar arası ticari hayatın parçası olma’ ideallerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak olan ‘bağımsız denetim’ de gelinen aşama ve bağımsız denetim konusunda yapılan son dakika düzenlemeleri meslek mensuplarımız açısından hayal kırıklığı yaratmıştır. Kamu Gözetim Kurumu (KGK) nezdinde üst birliğimiz TÜRMOB’un yaptığı pek çok girişimimizin ve talebimizin dikkate alınmaması bizleri son derece üzmüştür” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın