MİLLİ MÜCADELE MÜZESİ İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR

Kayseri Lisesi’nin Milli Mücadele Müzesi’ne dönüştürülmesi projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından eski binaların yıkılması ve yerlerine yeni derslikler yapılması için iki ayrı ihale düzenlendi.

BİR YANDAN YIKILIYOR

Kayseri Lisesi’ne ait B ve D derslik blokların yıkılarak her türlü hurdaların seçilip alınması ve hafriyatların ilçe belediyelerce belirlenen yere en geç 30 gün içerisinde kaldırılması işini kapsayan ilk ihaleye dört istekli katıldı.

Sezen Göksunlu Kardeşler, Kerim Dağ, Çetin Ticaret ve Mustafa Yenmez’in katıldığı 22 bin lira yaklaşık maliyetli ihaleyi 30 bin lira teklif veren Kerim Dağ kazandı.

 BİR YANDAN YAPILIYOR

Öte yandan yine aynı proje kapsamında Kayseri Lisesi’ne ek derslik yapılması için ihale düzenlendi.

İhale Salonu’nda 6 firmanın katılımıyla yapılan ihalede Kılıç İnşaat Ltd. Şti. 2 milyon 360 bin TL, Antaş İnşaat Ltd. Şti. 2 milyon 386 bin TL, SHM Mimarlık Mühendislik Ltd. Şti. 2 miyon 475 bin TL, Atasel İnşaat Ltd. Şti. 2 milyon 562 bin TL, Alp İnşaat Ltd. Şti. 2 milyon 590 bin TL, Emir Karamış ve Gökışığı İnşaat Ltd. Şti. iş ortaklığı ise 2 milyon 776 bin 776 TL teklif verdi.

Yaklaşık maliyeti 3 milyon 264 bin 786 TL olan ihaleyi kazanan firma, ihale komisyonun yapacağı değerlendirmenin ardından belli olacak.

Bir cevap yazın