Milli Basketçi Fatih Solak: “Kayseri’ye Erkek Basket Takımı Yakışır”

Fatih Solak, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları basketbol kursunun Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’ndeki açılışına katıldı. Spor Etkinlikleri A.Ş. Genel Müdürü Ali Üstünel, yaz spor okullarının bu yıl 7 bölgede 22 branşa ulaştığını, basketbol kursuna yazılan miniklerden de Fatih Solak’ı kendilerine örnek olarak almalarını istedi.
Basketbola 1998 yılında Kayseri’de yaz spor okullarında başladığını ve milli takıma kadar yükseldiğini anlatan Fatih Solak, “Bu salonların ve sizlere sunulan imkanların kıymetini bilin” diye konuştu. Fatih Solak, daha sonra şunları söyledi:
“Kayseri’nin kadın basket takımı KASKİSPOR çok başarılı. Geçen yıl da müthiş bir sezon geçirdiler. Kayserili sporcu olarak jübilemi yapmadan önce doğduğum kentin takımında oynamak istiyorum. 5-6 yıl daha basketbol oynamak istiyorum. Bu salonlar için bir erkek takımı şart. Kadın takımını tebrik ediyorum ama erkek takımı olmadan olmaz.”
Fatih Solak, 1653 öğrencinin kayıt yaptırdığı kursun başlama vuruşunu yaptı, öğrencilerin ısrarı üzerine smaç attı, üçlük atışlar yaptı. Sonra da basketbol oynadığı miniklerle hatıra fotoğrafı çektirdi, tişört ve şapkalarını imzaladı.

Bir yanıt yazın