MetBlok Yapım, Başkentin Ünlü Kuaförüne Klip Çekti

Evet yanlış okumadınız. Bir Kuaför olan Ömer Sarıoğlu için klip çalışması yapıldı. Reklam maksatlı olunmasının yanı sıra, seyredenlerin algılarında ön plana çıkmak noktasında etkileyici bir klip olmuş doğrusu. Bizler sadece müzik sektöründe klip seyetmeye alışkınken, burada yine bir sanatçının klibini izliyoruz; ama bu seferki sanatçı, profesyonel bir Kuaför.

İlk izlediğimizde, merakla sonunun gelmesini bekledik. Lakin sonuna geldiğimizde ve bir Kuaförün klibi olduğunu fark ettiğimizde çok etkilenmiştik. Çünkü bu bir ilkti bize göre.  Dolayısıyla radikal bir çalışma olması dolayısıyla yapım ekibini tebrik ediyoruz.

Klibin içeriğine bakıldığında, gerçek hayatta bunalım içersinde olan bayanların, değişiklik arayışını sade ve kısa film tadında işlendiğini görüyoruz. Genelde bayanlar değişiklik istediklerinde ilk başvurdukları çözüm, kuaförler oluyor. Saçlarının renklerini değiştiriyorlar, fön çekiyorlar, röfle yaptırıyorlar, makyaj yaptırıyorlar vs. Dolayısıyla klipteki mizansen de çok güzel bir şekilde bu durumu açıklıyor.

Klibi seyredenlere tavsiyemiz, bir reklam filmi gibi seyretmeleri değil de, bir tanıtım klibi veya bir kısa film mantığında seyretmeleri onlara daha hoş gelecektir. Çünkü reklam filmleri çok çok kısa olurlar genelde…

Biraz da Ömer Sarıoğlu’ndan bahsedersek, başkentin en ünlü kuaförlerinden biris olmasının yanı sıra böyle farklı projelere de imza atma cesaretini gösteren bir isim. Bu konuda da kendisini tebrik ediyoruz. Herkesin bu mantıkta olması çok zordur.

Klibin yönetmenliğini Metehan Ceylan, görüntü yönetmenliğini ise Umut Karadağ yaptı. Etkileyici senaryo da yine Metehan Ceylan’dan çıkmış. Oyuncular ise, profesyonel kuaför Ömer Sarıoğlu ve Selin Esmertaş oldu.

Bir cevap yazın