Melikşah Üniversitesi Nijerya’da

Melikşah Üniversitesi yurt dışı eğitim atağı devam ediyor. Nijerya’da üniversitelerin tanıtımının yapıldığı eğitim fuarında yer alan Melikşah Üniversitesi, Nijeryalı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Üniversite adına fuara katılan Melikşah Üniversitesi Uluslararası Ofis Öğrenci Koordinatörü Mahmut Zerig, Melikşah Üniversitesi’nin fuarda beklediklerinden daha fazla ilgi gördüğünü vurgulayarak şunları söyledi. “Afrika’da öğrencilerin nerdeyse yüzde 90’nı ülkelerinde değil de başka ülkelerde okumayı tercih ediyor. Bu yüzden buralarda düzenlenen eğitim fuarlarını üniversite olarak çok önemsiyoruz. Üniversitemizde şuanda Nijerya’dan 44 öğrenci eğitim görüyor ve bugün burada üniversitemize gösterilen ilgi bu sayının da artacağını bize gösterdi.”

Nijerya’da 5 Bin kadar öğrencinin Melikşah Üniversitesi’nin standını gezdiğini ve üniversite olarak yurt dışı eğitim fuarlarına katılmaya devam edeceklerini Belirten Zerig, “Şuanda Melikşah Üniversitesi’nde 5 kıta ve 38 ülkeden 185 öğrenci eğitim görüyor ve buda üniversitemize uluslararası bir kimlik katmaktadır. Ve bu sene de üniversitemize yaklaşık 200 kadar yabancı öğrenciyi getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın