Melikşah Üniversitesi MBA (İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı) Programına Kayıtlar Başladı

Bütün dünyada yüz binlerce üniversite mezunun eğitim almak için uğraş verdiği MBA Programı artık Melikşah Üniversitesinde. Melikşah Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde açılan MBA (İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı), öğrenci kayıtlarına 18 Haziran 2012 tarihinde başladı ve 31 Temmuz 20012 tarihine kadar sürecek.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Melikşah Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Özdevecioğlu, “Mezun olunan bölüm fark etmeksiniz dört yıllık üniversite mezunu olan herkesin başvurabileceği program, 3 dönem yani bir buçuk yıl sürecek. İngilizce şartının aranmadığı programda, ALES’den 55 puan almış olanlara öncelik vereceğiz. Ancak ALES puanı olmayanları da özel öğrenci statüsünde programa kabul edeceğiz. dedi.

Kamuda veya özel sektörde görev yapan üst düzey yöneticilerin, orta kademe yöneticilerin, yönetici adaylarının, kendi işinin başında olanların, işletme ve yöneticilik alanında kendini geliştirmek isteyenlerin başvuracağı programda toplam 11 adet ders bulunduğunu belirten Özdevecioğlu, “Dersleri genellikle mesai saatleri dışında, Cumartesi günleri ve Cuma günleri akşam yapacağız. Ancak MBA grubunun özel isteklerine göre de dersleri başka gün ve saatlerde yapabileceğiz. Programda Finansal Yönetim, Örgütsel Davranış, Pazarlama Yönetimi, Üretim Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Genel Muhasebe ve Temel Ekonomi gibi alana özgü dersler bulunmaktadır. Dersler, yönetim, organizasyon, pazarlama, üretim, muhasebe, finansman ve ekonomi alt bilim dallarını kapsamaktadır. İş yükü fazla olan ve vakti olmayan öğrenciler, dönemlerde daha az ders alarak uzatmalı olarak programdan mezun olabileceklerdir.” dedi.

Programda uygulamalı eğitime ve tüm dünyada eğitimlere esas teşkil eden örnek olay yöntemine özel önem vereceklerini vurgulayan Özdevecioğlu,  tüm meslek alanlarından 4 yıllık Üniversite mezunu olan herkesi Melikşah Üniversitesinde, dünya standartlarında MBA (İşletme Yüksek Lisansı) yapmaya davet etti.

Program hakkında ayrıntılı bilgi www.meliksah.edu.tr adresinde bulunmaktadır. Ayrıca, bilgi almak isteyenler (352)-2077300-7389 nolu telefondan detaylı bilgi alabilir

Bir yanıt yazın