KOSGEB FAALİYETLERİ VE DESTEKLERİ KONULU SEMİNER

TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) Kayseri Şubesi eğitim seminerleri hız kesmeden devam ediyor. Dernek Merkezi Seminer Salonunda KOSGEB Faaliyetleri ve Destekleri konulu seminer gerçekleştirildi.

TÜMSİAD Kayseri Şubesi seminer salonunda gerçekleşen ve konuşmacı olarak KOSGEB Kobi Uzmanı Aziz Kayalık’ın konuşmacı olarak katıldığı seminere dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Seminerde açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Nusret Uğurlu şöyle konuştu : “Bugün yapacağımız seminerde KOSGEB’le ilgili bir eğitim semineri alacağız. Konuşmacımız Aziz beye katılımından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizlere zaman ayırıp geldiler. Bildiğiniz üzere KOSGEB, KOBİ’lerin vazgeçilmez devlet desteklerinden birisi. Bizler de KOSGEB’in faaliyet ve desteklerini birinci ağızdan dinleyerek bilgi almak istedik. Eğitim seminerlerimiz Avrupa Birliği Kobi Haftası etkinlikleri kapsamında değerlendirilmekte. Bu anlamda ileriki haftalarda yapacağımız seminerlerde yine ilginizi bekliyoruz.”

KOSGEB Uzmanı Aziz Kayalık da konuşmasında şunları söyledi: ”Bugün burada 15 Haziran 2010 tarihinde yayınlanan KOSGEB desteklerini anlatmaya çalışacağım. Bu destekleri 2010 yılında da anlatıyorduk ama o zamanlar bu destekleri yeni destekler şeklinde anlatıyorduk. Şu an baktığımızda bu desteklerin üzerinden 2 yıl geçmiş. Bu anlamda yeni destekler şeklinde değil, güncel destekler şeklinde sunumumuzu yapacağız. Bugün Kobi Proje Destek Programı, Tematik Destek Programı, İşbirliği-Güç Birliği, Arge-İnnovasyon, Girişimcilik ve Genel Destekler başlıkları altında 6 farklı desteğin sunumunu yapacağım. 2010 yılı öncesi desteklerimizi işletmelere, “Bizde şu şekilde destekler var. Uyarsa kullanın” şeklinde sunuyorduk. Bir anlamda konfeksiyon usulü bir uygulamaydı. 2010 yılından sonraki desteklerde daha çok proje bazlı desteklere geçiş yapıldı. Bu geçişle desteklerin, işletme projelerine göre daha esnek bir yapıya kavuşması sağlandı.”

Daha sonra Kayalık, başlıklar halinde desteklerin detaylı bir şekilde sunumunu yaptı. Seminer sonunda üyelerden gelen soruları da cevaplayan Kayalık’a Şube Başkanı Nusret Uğurlu katılımından ve verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın