Kocasinan’dan Encümen Üyelerine Vefa

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, belediye hizmetlerine yönetim boyutuyla katkı sağlayan encümen üyelerine teşekkür ederek plaket verdiklerini söyledi.

Başkan Bekir Yıldız, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’na göre belediye yönetiminin başkan, meclis ve encümen olmak üzere 3 katmandan oluştuğunu belirterek ” Encümen, haftada bir kez toplanarak vatandaşın sorunlarına çözüm bulup, karar veriyor. Encümen’in halk tarafından seçilmiş ve belediye başkanınca atanmış üyeleri var. Encümen’in seçilmiş üyelerini ise Meclis bir yıllığına seçiyor” dedi.

Bir yıl boyunca vatandaş isteklerine adil ve kalıcı çözümler getirebilmek için Encümen’in çok yoğun çalıştığını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,” Yoğun gayret göstererek çalışan encümen üyesi arkadaşlarımıza hizmetleri için teşekkür etmek ve hatıra amacıyla plaket veriyoruz” dedi.

Başkan Bekir Yıldız, 29 Mart 2009 Yerel Seçimleriyle göreve başlayıp bir yıl görev yapan encümenin eski üyeleri Kenan Başyazıcıoğlu, Fatih Kaya ve Fatma Dernekli’ye çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek, plaket verdi. Encümen üyeleri de konuşmalarında “Uyumlu çalıştık, Kayseri’ye hizmet etmek için elimizden geleni yaptık. Görevi devralan arkadaşların her zaman yanında ve destekçisi olacağız. Başkanımıza da vefasından dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde duygularını dile getirdi.

Bir yanıt yazın