Kocasinan, Ebiç Yollarını Festivale Hazırladı

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri-Ankara Yolu’nu Yamula Barajı’na aktaran alternatif güzergâhlardan Ebiç Yolu ve sokaklarının tamamlanarak Pazar günü yapılacak Buğday ve Su Festivali’ne hazır hale getirildiğini söyledi.

Başkan Bekir Yıldız, 2009 yılında Kocasinan Belediyesi’ne bağlanan Ebiç Mahallesi’nin acil ihtiyaçlarının giderildikten sonra Ankara-Kayseri Karayolu’na, Dadağı ve Mahzemin’e bağlantılarının da yapıldığını hatırlatarak,” Ebiç’i Kızılırmak üstünden köprüyle Yemliha’ya aktarmıştık. Ebiç’te yollar tamamlandı” dedi.

2010 yılından itibaren yeni bağlanan mahallelerin sokak aralarının ulaşım kalitesini artırmak istediklerinin altını çizen Başkan Bekir Yıldız,” Dadağı-Ebiç arasını geçen hafta tamamlamıştık. Ebiç bağlantı yolları ve sokakları da tamamlandı. Bu Pazar Ebiç’te yapılacak Buğday ve Su Festivali öncesi asfalt ihtiyacını giderdik. Burada 840 bin lira harcamayla4 kmyol ve asfalt kaplama yaptık“ diye konuştu.

Ebiç Mevlana Mahalle Muhtarı Sezai Karaaslan ve Kızılırmak Mahalle Muhtarı Bünyamin Çelik de mahallelerinin asfaltlandığını belirterek Başkan Bekir Yıldız’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın