Kocasinan Ebiç-Dadağı Yolunu Asfaltladı

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yamula Barajı Kıyısı’ndaki Mahallelerden Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzemin’i Kayseri-Ankara Yolu’na bağlayan alternatif yol çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Yoğun olarak kullanılan yolların yapımı için titiz davrandıklarını vurgulayan Başkan Bekir Yıldız,” 2009 yılından itibaren hem bu mahallelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak hem de Ankara-Kayseri Karayolu’ndan Yamula Barajı kıyısına geçmek için pratik ve alternatif yol oluşturduk. Bu güzergahla Yamula Barajı’na, Erkilet üzerinden de şehrin farklı noktalarına aktaran alternatif yol Kemer, Dadağı, Ebiç ve Mahzeminden geçiyor.  Bu yolu oluşturmak ve kullanmak için 25 milyon lira harcadık” dedi.

Başkan Bekir Yıldız, 2010 yılından itibaren bu güzergahtaki mahallelerin yol kalitesini artırmak için bağlantı yollarını ve sokak aralarını da yaptıklarının altını çizerek,” Dadağı-Ebiç arasına yeni bir yol daha açtık. Dadağı’nın sokaklarını da asfalt kapladık. Burada alternatif bir yol oluştururken bu mahallelerin de ulaşımını hızlandırmak, Kocasinan Belediyesi’ne bağlanmalarının farkını da hissettirmek istiyoruz. Dadağı Sokakları ve Ebiç bağlantısı için 800 bin lira harcamayla4 kmasfalt yol kaplaması yaptık. Buradan da Ebiç’e geçeceğiz” şeklinde bilgiler aktardı.

Dadağı Mahallesi Muhtarı Hanefi Baykan da yaptığı açıklamada mahallesinin bağlantı yollarının yapımından ve sokaklarının asfalt kaplanmasından dolayı Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden çok memnun olduğunu belirterek Başkan Bekir Yıldız’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın