Kilometrelerce mesafeye veri aktarımı!

Kablosuz ağ sinyalini çok uzak noktalara ulaştırmak isteyenler, bu ürünle tanışmalılar!

TP-LINK, uzak noktalara data aktarmak veya toplamak isteyenler için “TL-WA7510N Outdoor Access Point“i üretti

IEEE 802.11a/n standartına sahip olan cihaz, dış yüzeylere (Duvar, çatı vs…) kolaylıkla monte ediliyor ve data aktarımında 150 Mbps’ye kadar kablosuz hız sağlıyor. Cihaz bağlantı yapıldığı bölgenin yapısına, bina sıklığına alıcı ve verici vazifesi gören access pointlerin konumuna bağlı olarak kilometrelerce mesafeye veri aktarımı yapılabiliyor. TL-WA7510N’in 5 GHZ bandında veri aktarımı yapması, genel kullanım bandı olan 2.4 Ghz’de ortaya çıkan parazit ve kesintilerin en az noktaya inmesini ve iletimin en etkili şekilde hayata geçmesini sağlıyor.

TL-WA7510N’in 15 dbi çift kutuplu anteni, yatayda 60, dikeyde ise 14 derece açı ile sinyal gönderiyor, böylece hedeflenen nokta veya noktalara yoğun bir şekilde sinyal göndermek mümkün oluyor. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise Ethernet hattı üzerinden hem veri, hem de güç transferini yapılabilmesi. TP-LINK’in yeni outdoor access point’i ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışıyor ve kutunun içerisinden çıkan aparat ile elektrik prizinden uzağa kurulabiliyor, böylece prizden bağımsız esnek konumlandırma sağlanabiliyor.

Cihazın; Access Point (AP) Client (İstemci), Client Router, Bridge (Köprüleme) ve Universal Repeater (Tekrarlayıcı) gibi birden fazla kablosuz kullanım modunu desteklemesi, farklı ortam ve senaryolara uygun bir bağlantı kurulmasına olanak tanıyor, böylece kullanım esnekliği üst düzeye çıkıyor.

Farklı hava koşullarında kesintisiz çalışabilecek şekilde tasarlanan TL-WA7510N’in -30°C~70°C sıcaklığına dayanıklı su geçirmez dış kaplaması, bunun yanında dahili 4000V yıldırım ve 15KV ESD (Elektrostatik) koruması, her türlü etkiye ve fırtınaya karşı güvenli çalışma ortamı sağlıyor.

TLWA7510N’in özellikleri

TLWA7510N’in bazı özellikleri:

• IEEE 802.11a/n standartı, görüntü ve yüklü dosya paylaşımını sağlayan 150 Mbps’ye kadar kablosuz aktarım hızı
• Farklı cihazların yaratabileceği parazit ve kesintilere karşı 5 GHZ bandında veri aktarımı
• 15 dpi’lık çift kutuplu yatay-dikey sinyal vericileri ile uzak mesafelere yüksek kaliteli data iletimi
• Access Point (AP) Client, Client Router, Bridge (Köprüleme), Universal Repeater (Tekrarlayıcı) ve Client gibi farklı modlarda farklı bağlantı olanakları
• Ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışabilme, elektrik prizinden bağımsız konumlandırma.

Bir yanıt yazın