“KAYSERİLİ SEYYAHLAR” YOLA ÇIKTI

“Seyyah Ulu Çınar” projesi kapsamında Kayserili i gençler 4 ayrı ile yapılacak gezi için yola çıktı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde toplanan gençler, kendileri için hazırlanan otobüslere binmeden önce Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Gençlerle burada yakından ilgilenen Özen, onlara hayırlı yolculuklar diledi.

Proje hakkında bilgiler veren Özen, “Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı bu projede bakanımızın talimatlarıyla, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunmak için, 2012 Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında gençlerimizin yaşadıkları illerden ülkemizin farklı illerine seyahat etmelerini, akranlarıyla tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamayı amaçlayan ‘Seyyah Ulu Çınar’ projesi, bugün burada hayata geçiyor. İlimizi temsilen 2 bin  öğrencinin ülkemizin diğer illerine gidiş-dönüşü, yeme-içmesi ve barınması da devlet tarafından karşılanmaktadır” dedi.

“Bu yola çıkan ilk kafilemiz” diyen Mehmet Metin Özen, “Bundan sonraki süreçte de projeye dahil olmak isteyen öğrenciler bilgisayar ortamında www.seyyah.gsb.gov.tr adresine girerek kayıtlarını yapıp, kayıt sonunda alınacak olan veli izin belgelerini kimlik fotokopileriyle birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi Müdürlüğü’ne getirmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

Kayserili gençlerin 4 gün boyunca Türkiye’nin dört bir yanını gezme ve tanıma fırsatı bulacağını hatırlatan Özen, “Seyyah Ulu Çınar projesi kapsamında Kayserili  gençlerimiz; ilk etapta  Çorum, Samsun, Gaziantep, Hatay illerine olmak üzere 26 Haziran-02 Eylül 2012 tarihleri arasında bayanlar ve erkekler ayrı ayrı değişik illere götürülüp getirileceklerdir. Bu çok önemli bir proje ve aynı şekilde bu illerden de Kayseri’ye gelecekler ve onlarda buradaki tarihi kültürel mirası yerinde görme fırsatı bulacaklardır. Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerimizi de Kayseri misafirperverliğiyle en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra otobüslere binen öğrenciler, il Müdürü ve velileri tarafından uğurlandı.

Bir yanıt yazın