Kayserider Yönetimi Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Gül’ü Ziyaret Etti

Kayseri Düşünce ve Atılım Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edildi. Çankaya Köşkü’ndeki ziyarette Kayserider Başkanı Aydın Haskebabçı derneğin yaptığı çalışmalar hakkında Cunhurbaikanı Gül’e ayrıntılı bilgiler verdi.

Kayserider Yönetim Kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü 6 Tennuz Cuma günü makamında ziyarette etti. Çankaya Köşkü’ndeki kabul salonunda gerçekleşen görüşmeye tüm Dernek Yönetim Kurulu üyeleri iştirak etti.

Ziyarette Kayserider Başkanı Aydın Haskebabçı, Kurucu Başkan Bülent Çiçekli, Başkan Yardımcısı Yusuf Güney, Genel Sekreter Mustafa Babayiğit, Sayman Cengiz Haspolat ile üyeler Mustafa Şahin, Ali Ok, M.Emin Karaköse, İsmail Polat, Halil Tektaş ve Taner Aksoy yer aldı.

Kayserider Başkanı Aydın Haskebabçı, dernek olarak Ankara’daki Kayserilileri çeşitli toplantı ve organizasyonlarda bir araya getirdiklerini ve Kayseri kültürünü Ankara’da yaşatmaya çalıştıklarını ifade etti. Bu anlamda önümüzdeki ay bir iftar yemeği vermeyi planladıklarını belirten Haskebabçı Sayın Cumhurbaşkanını iftar yemeğine davet etti. Aydın Haskebabçı ayrıca, Erciyes Buluşmaları kapsamında bu yıl gerçekleştirdikleri ‘2023 Türkiye Vizyonu’nda Kayseri Turizmi’ konulu toplantının oldukça başarılı geçtiğini ifade ederek önümüzdeki aylarda da ‘2023 Türkiye Vizyonu’nda Kayseri Sanayi’ konulu bir toplantı için hazırlık çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise ziyarette yaptığı açıklamada bu tür derneklerin hemşeriler arası dayanışma ve kültür alışverişi açısından önemine değindi. Gül Kayserider’in bugüne kadar yaptığı çalışmalara destek vererek dernek yönetimine bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

Bir yanıt yazın