Kayseri’de ‘Olimpik Gün’ Yürüyüşü ve fotoğrafları

Kayseri’de, 2020 yılındaki olimpiyatların İstanbul’da yapılmasına destek amacıyla düzenlenen ‘Olimpik Gün Yürüyüşü’ne, her yaştan yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Mustafa Kemalpaşa Bulvarı üzerinde KASKİ önünde toplanan katılımcılar, Kadir Has Kent Müzesi önüne kadar yürüdü. Herkes İçin Spor Federasyonu il Temsilcisi Davut Güleç, Erciyes Kar Kaplanları Spor kulübünün de katıldığı  yürüyüşte konuşan Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş. Müdürü Galip Bitigen “Olimpik Gün Yürüyüşü, 81 ilimizde bugün yapılıyor. Olimpiyat Oyunları 4 yılda bir yapılan geniş kapsamlı bir spor organizasyonudur. Olimpik gün yediden yetmişe cinsiyet farkı olmaksızın, dil, din, renk, ırk farkı olmadan herkese açık olan bir sportif harekattır. Özetle olimpik gün Mevlana felsefesinin sportif yaklaşımıdır” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen de etkinliğe katılanlara teşekkür etti. Özen “Olimpik Gün, barış, birlik ve dostluk içinde rekabetin kutlandığı evrensel bir paylaşımdır. Olimpik Gün, spor yapmanın ötesinde, kazanma veya kaybetme değil, ülkelerin dostluğa, sporun birleştiriciliğine odaklanmış, herkese açık bir kutlamadır” diye konuştu.
Konuşmalardan sonra yürüyüş öncesi düzenlenen koşuda dereceye girenlere madalya ve katılım belgeleri verildi. Koşuda 25 yaş üzeri katagorisinde 4. olan 60 yaşındaki Süreyye Büyüktanır’a ve kucağında taşıdığı 11 aylık torunu Ege Taylan Dursun’a da ayrı ayrı madalya verildi. Yarışmada, 25 yaş altı kategoride birinci olan Pınar Demirtaş ve Adem Kırtıl ile 25 yaş üzeri kategoride birinci olan Ayşe Oğuz ve Nail Karateke’ye madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen verdi.

Etkinliğe katılan kadınlar da toplu olarak ısınma hareketleri yaptılar.

Bir yanıt yazın