Kayseri’de Mimarsinan’ı Anma ve Evliyalar Günü Düzenlenecek

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 636. Mimarsinan’ı Anma ve Evliyalar Günü münasebetiyle düzenlenen törene bütün Kayserilileri davet etti. Büyükkılıç, programa katılanların hem piknik yapabileceklerini hem de kültürel bir şenliğe iştirak edeceklerini ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, Melikgazi Belediye organizasyonluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Evliyalar Günü için bölge muhtarları ile koordineli bir çalışma yaptıklarını anlattı. Büyükkılıç, “Öncelikle davetliler ve bölge halkı ile Evliyalar Mezarlığı ziyaret edilerek dua edilecek. Bu ziyaret sonrası tören alanında hazırlanan 50 kazan etli pilav ve ayran ikramında bulunulacak. Bu etkinlik ile hem geçmişimize sahip çıkarak gelecek kuşaklara kültürümüzü aktarmış oluyor, hem de bölge halkını bir araya getirerek kaynaşmasına, danışmasına ve dostlukların pekişmesine vesile oluyoruz.” dedi.

Tören alanında da oturma bankları, kamelyalar, seyyar tuvaletler yerleştirilerek daha işlevsel hale getirildiğini belirten Büyükkılıç, Mimarsinan’ı Anma ve Evliyalar Günü ile bölge insanının bir araya geldiğini, beraberce bir gün geçirerek toplum dayanışması, paylaşması ve birliğine en iyi örneğin burada sergileneceğini kaydetti.

17 Haziran 2012 Pazar günü saat 12.00’de başlayacak törende 50 kazan etli pilav pişirileceğini ve ayran ile törene katılanlara ikram edileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın