Kayseri’de 244 Polis Adayı Yemin Etti

Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) 10’uncu dönem mezunları için Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde tören düzenlendi. Törende polis adayları gözleri bağlı olarak MP-5, G-3 ve Kalaşnikof otomatik silahları söküp yeniden taktılar.

PMYO Mezuniyet törenine Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yusuf Kenan Topçu, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkan Vekili Prof.Dr. Turgut Göksu, üniversite rektörleri ve polis adaylarının aileleri katıldı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın mini konserinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan ve yaş kütüğüne plaket çakan dönem birincisi Mürsel Bayram, “Atatürk’ün polis; asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, anne kadar şefkatli olmalıdır’ sözünü ilke edindik. Bizim bu günlere gelmemize katkı sağlayan başta ailelerimiz olmak üzere, okul müdürümüz, öğretim grevlilerimiz ve tüm amirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’ın mesajlarının okunduğu törende, PMYO Müdürü 1’inci sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Yavuz da, okullarından bugüne kadar 5 bin kişinin mezun olarak teşkilata katıldığını, 10’uncu dönemde ise 244 öğrencinin mezun olduğunu söyledi.

Daha sonra 28 PMYO arasında havalı tabanca atışında birinci olan polis adayları, gözleri bağlı olarak MP-5 otomatik tabaca, G-3 ve Kaleşnikof otomatik tüfekleri önce söktü, sonra taktı. Halk oyunları ve tekvando gösterileriyle renklendirilen mezuniyet töreninde dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Bir yanıt yazın