Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, ‘Balkan şampiyonu Erciyes kar kaplanlarını’ kabul etti

Vali Mevlüt Bilici, Kayseri’de genel anlamda spor kültürü yerleştiğini ve 7’den 77’ye her yaştaki insanın spor yaptığını belirtti. Bilici, bu bilincin daha da artırılmasını isteyerek, her yaştaki insana spor yapmanın sağlık için öneminin anlatılması ve her yaşa göre yapılabilecek sporların neler olduğunun anlatılması gerektiğini söyledi.

Vali Mevlüt Bilici, Bodrum’da gerçekleştirilen 2. Balkan Spor Festivali’nden halat çekmede Balkan şampiyonu olan Herkes İçin Spor Federasyonuna bağlı  Erciyes Kar Kaplanları takımını kabul etti. Kupa ve madalyaları ile ziyarette bulunan kaplanlara Bilici, başarılarından dolayı tebrik etti. Bilici, Kayseri’de var olan ve daha da katılım sayısının artırılması gereken her yaşta spor yapanların sağlıklı yaşam için önemli bir iş yaptıklarını belirtti. Erciyes Kar Kaplanlarının değişik meslek gruplarından, yaşları ileri olmasın rağmen bir araya gelerek spor yaptıklarını anımsatan Bilici, “Bu güzel bir örnek. Kayseri’de herkes. Yaşına bakmazsınız spor yapıyor. Her yaşa uygun spor var. Önemli olan bunu insanlarımıza da anlatmaktır. Yaşı 30’u geçenlerin yapabileceği sporlar var. Yaşı 50’yi geçenlerin de yapabileceği spor var. Spor yapan insanlarımızın daha sağlıklı olduğunu görüyoruz. Daha dinç olduğunu görüyoruz. İnsanlarımızın haftanın belirli günlerini dağda yürüyüş yaparak, spor yaparak geçirmesi bizi mutlu ediyor. Bunu Türkiye’ye anlatmak gerekir. Türkiye’ye duyurmak gerekir. Çünkü diğer şehirlerdeki insanlarımızın da ileri yaşta olmalarına karşın spor yapabileceklerini göstereceğimiz bir örnek. Kayseri’nin, Erciyes’in tanıtımında, turizminde Erciyes kar Kaplanları gerçekten çok önemli rol oynuyor” dedi. Bilici, kupa aldıkları ve Kayseri’nin ismini duyurdukları için Erciyes Kar Kaplanlarına teşekkür etti. Bu oluşumun ve bu tanıtımın gönüllü insanların yapmasının da ayrı bir önem taşıdığını belirtti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Özen, Erciyes Kar Kaplanlarının halat çekmede Balkan Şampiyonu olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Özen, birçok kulübün değişik şampiyonalarda derece yaparak kupa aldığını ve gönüllü insanların oluşturduğu Erciyes Kar Kaplanlarının da ayrı bir örnek göstererek bu kupayı almalarının ayrı bir anlamı olduğunu belirtti.

Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi Davut Güleç, kaptanlığını yaptığı Erciyes Kar Kaplanları takımının, Balkan HİS Federasyonu üyesi olan Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bosna-Hersek, Sancak, İran ve KKTC’den HİS Federasyonları üyeleri ve diğer bazı ülkelerden katılanların oluşturduğu 12’si yabancı 20 takımı eleyerek, halat çekmede Balkan şampiyonu olduklarını belirtti.  Aynı takımın futbolda dördüncü, plaj voleybolu, bowling ve dart’ta altıncı olduğuna dikkat çeken Güleç “Bu vatana ve millete, doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara olan borcumuzu ödemeye, bu ülkeyi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada daha çok madalya, kupa için mücadeleye devam edeceğiz. Bu festivalin afişinde bile Cumhurbaşkanımızın Erciyes’de federasyonumuza verdiği destek fotoğrafının olması bizi ayrı bir gururlandırdı.” dedi.

Güleç ayrıca, Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilciliği 2012 faaliyet  programında yer alan HİS şenliği ve koşabiliyorsan koş projesi kapsamında, 8 takımın katılımı il 24 yaş üzeri  8 takımın katılımı ile büyükler basketbol  turnuvası düzenlediklerini, bunun 14 Haziran’da başlayarak 1 Temmuz’daki  final maçı ile son bulacağını, Gençlik ve Spor Bakanlığının  ‘seyyah ulu çınar izinde’ kapsamında Kayseri’ye 9 grupta gelecek olan 3 bin gence  ise Sabancı Kültür sitesinde ‘Kaplanlar korosu’ olarak konser vereceklerini  müjdeledi.

Ziyarete Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Başkanı Rifat Postacı ve yönetim kurulu  üyeleri de katıldı. Konuşmaların ardından Vali Bilici ile kar kaplanları alınan kupa ve madalyayla beraber fotoğraf çektirdi.

Bir cevap yazın