KAYSERİ ŞEKER ÇİFTÇİSİNE 79 MİLYON LİRA AVANS ÖDEDİ

Kayseri Şeker Fabrikası, A.Ş., 2012 yılı içerisinde üreticilerine, ayni ve nakdi olmak üzere toplam 79 Milyon 824 Bin Lira avans ödeyerek, çiftçisinin 2012 kampanya dönemini sıkıntısız geçirebilmesi için var gücüyle çalıştığını yeniden göstermiş oldu.

 Kayseri Şeker Fabrikası yaşadığı önemli sürecin yaralarını silmeye başladı. Çiftçi odaklı çalışmaları, gayretli çalışma ortamı, istikrarlı yönetim politikası, tasarruflu çalışma prensibi ve oluşturduğu kurumsal yapısının meyvelerini toplama başladı.

 Bu bağlamda şirketin ve dolayısıyla üreticisinin sorunlarını çözmede öncelik gösteren Kayseri Şeker Fabrikası 2012 yılı içerisinde çiftçisine toplam 79 Milyon 824 bin 792 Lira avans ödemesi yaparak, 4 banka ile Zirai temlik kredisi sözleşmesi yapılarak ton başına 25.00 TL Zirai temlik kullandırılması ile üreticisine duyduğu hassasiyeti yeniden göstermiş oldu.

 2012 yılında çiftçisine 3 milyon 248 Bin 430 Lira Ekim avansı, 4 milyon 479 Bin 166 Lira Pancar Tohumu, 23 Milyon 997 Bin 196 Lira Çapa Avansı, 37 Milyon Lira Gübre Avansı, 10 Milyon Lira Mazot Avansı ve 1 milyon 100 bin Liralık Kristal Şeker avansı ile toplamda 79 Milyon 824 bin 792 Lira avans ödemesi gerçekleştirmiş oldu.

 Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan Hüseyin Akay,  geçtiğimiz yıl sorunsuz geçen bir kampanya döneminin ardından bu yıl da üreticinin mağdur olmaması ve üretim aşamasındaki borçlarını bir an önce kapatabilmesi için büyük gayret gösterdiklerini belirterek, “Üretimin aralıksız ve başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği önceki kampanya döneminin ardından bu yıl içerisinde de çiftçimizin refahı adına Ekim Avansı, Pancar Tohumu, Çapa Avansı, Gübre Avansı, Mazot Avansı ve Kristal Şeker yardımı olmak üzere toplamda 79 Milyon 824 bin 792 Lira avans ödemesi gerçekleştirmiş olduk.

 Ödenen bu avanslar hem çiftçimiz hem de ekonomimiz adına çok önemli gelişmelerdir. Yakın bir zaman önce yaşadığı sıkıntılı günleri hızla geride bırakarak, çiftçisinin sorunlarını aşmak için büyük mücadele eden Kayseri Şeker Fabrikası, üreticilerin bundan sonraki dönemlerde de, avanslarını gününde ve zamanında ödeyerek, hiçbir mağduriyet yaşamamaları için elinden gelen tüm gayreti gösterecektir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın