Kayseri Esnafından Gurbetçilere Güllü Karşılama

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Almanya’da çalışan gurbetçileri Erkilet Havaalanı’nda turistler gibi çiçeklerle karşıladı.

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Alan ve beraberindeki heyet, Almanya’nın Stuttgart kentinden uçakla Kayseri‘ye gelen gurbetçileri güllerle karşılayarak “Hoşgeldiniz” dedi.

Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Alan, 12 yıldır gurbetçileri havaalanında karşıladıklarını belirterek, “Gurbetçi bir hemşehrimiz, arabasının arkasına ‘Orada yabancı, burada Almancı’ diye. Ben bu sözden çok etkilendim ve böyle bir karşılama yapmayı planladım. 12 yıldır da vatandaşlarımızı böyle çiçeklerle karşılıyoruz. Buraya gelen gurbetçilerimiz izinlerini inşallah güzel geçirip, ülkelerine dönerler. Gurbetçileri vatandaşlarımızın özellikle mark döneminde kazançları fazlaydı ama Euro’ya geçişle birlikte gelirleri biraz azaldı. Artık mülk almada olmuyor. Ama buna rağmen geldiklerinde yine çarşı, pazarda bir hareketlilik oluyor” diye konuştu.

Yabancı plakalar için emniyete müracaat edeceklerini belirten Alan, “Biz karayoluyla gelen yabancı plakalı otomobiller için emniyetle görüşüp, hemşerilerimizin trafiği engellememek şartıyla özellikle araçlarını park etmelerini inşallah temin edeceğiz. Ben gurbetçilere tekrardan hoş geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın