Kayseri Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası istişare toplantısı

Kayseri Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası (EKSEN) istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan EKSEN Genel Başkanı Mustafa Güçlü, Kayseri’deki gençlere ve eğitimcilere faydalı hizmetler yaparak güçlü bir sivil toplum örgütü oluşturmak istediklerini söyledi.

Çetin Sen Bilim Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılan istişareye, EKSEN Genel Başkanı Mustafa Güçlü, EKSEN Kayseri İl Başkanı Ergün Sırkıntı ve sendika üyeleri katıldı. Milli, sivil ve manevi değerlere bağlı kalmayı kendilerine ilke olarak benimsediklerini ifade edem Güçlü, “Sendikamız, eğitimci arkadaşlarımızın özlük ve hakları ile toplumumuzun genel çıkarlarını belirli bir zeminde örtüştürerek vatanımıza, milletimize, gençliğimize, geleceğimize ve eğitim çalışanlarına huzurlu bir yuva olacak şekilde faaliyetlerin yürütüldüğü mekan olacaktır. 9 Şubat 2013 tarihinde yaptığımız genel kurulla yönetim kurulumuzu belirledik. Bu süreçten sonra da, illerde süratli bir şekilde yapılanarak, eğitim camiasına hizmet vermeye gayret ediyoruz. Şuan da 40 ilde temsilciliklerimizi belirledik. Yetkilendirme yapmaya başladık. 2-3 aylık süreçte de, 65 ile çıkacak şekilde yapılandırmamızı devam ettireceğiz.” diye konuştu.

Kayseri özelinde iyi bir çıkış yaptıklarını ve burada da temsilcilik oluşturduklarını kaydeden Güçlü, “Kısa bir sürede Kayseri’de şubeleşerek, hem öğrencilerimize hem velilerimize hem de eğitimci arkadaşlarımıza hayırlı faaliyetler ve hizmetler üreteceğiz. Bizim amacımız, güçlü bir sivil toplum örgütü oluşturarak gençlerimize, milletimize ve eğitimcilerimize hayırlı faaliyetler yapmaktır.” şeklinde konuştu.

Eğitimci Kamu çalışanları Sendikası (EKSEN) Kayseri İl Başkanı Ergün Sırkıntı ise, Kayseri’de önemli sayıda üye sayısına ulaştıklarını ve bu durumu en iyi şekilde değerlendireceklerini dile getirdi. Farklı bir sendikacılık anlayışıyla yola çıktıklarını belirten Sırkıntı, “Öğrencilerimizin sorunları üzerinde yoğunlaşmayı ve bu konuda farklı bir sendika anlayışı oluşturmayı düşünüyoruz. İlerleyen süreçte inşallah yaptığımız çalışmaları kamuoyuna duyurduğumuz takdirde farkımızı, sendikacılık anlayışımızı bütün halkımız yakından tanıyacak.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın