KAYSERİ BÜYÜK SERGİYE HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları KAYMEK tarafından hazırlanan ve 08-20 Haziran tarihleri arasında açık kalacak Geleneksel Yıl Sonu Sergisi açılışa hazır.

Fuar Kültür Park Dünya Ticaret Merkezi’nde yarın açılacak sergi hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri Genel Koordinatörü Refik Tuzcuoğlu, Kayseri halkının keyif alacağı bir sergi organize ettiklerini ifade ederek, “Geleneksel olarak düzenlemekte olduğumuz KAYMEK Yıl Sonu Sergisi’ni 8 Haziran Cuma günü saat 18.30’da açıyoruz. Yeni branşlar ve tesislerle büyüyen, sanat ve mesleki eğitim kurslarında bir marka haline gelen KAYMEK kursiyerleri tarafından hazırlanan sergide ayrıca uygulamalı standlar yer alacak. Çok renkli ve değerli sanatsal ürünlerin yer aldığı serginin her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi toplayacağını düşünüyoruz. Ayrıca açılıştan sonra düzenlenecek ‘Gece Yolcuları’ grubunun halk konseri ile keyifli bir akşam yaşanacak. Cuma günü 18.30’daki açılışımıza tüm hemşehrilerimizi bekliyruz” dedi.

20 Haziran tarihine kadar 10.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek sergide farklıbranşlardan ürünler ve Sedef Kakma, Dekoratif Ahşap Süsleme, Gümüş Takı İşlemeciliği, Cam Boncuk Yapımı ve Boyacı-Çini İşlemeci kurslarının uygulama standları vatandaşların ilgisine sunulacak.

Bir yanıt yazın