Kayseri-Ankara Karayolunda Facianın Eşiğinden Dönüldü

Sabah saatlerinde yakıt tankerinin devrilerek alev alması sonucu trafiğe kapanan Kayseri-Ankara karayolu, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesiyle tekrar trafiğe açıldı.

Sabah saatlerinde Ankara yolu üzerinde bulunan Kalaba ile Çalışlar kasabası yakınlarında devrilen yakıt tankeri alev aldı. Tankerde patlamaların meydana geldiği ve parçaların etrafa savrulduğu öğrenildi.

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak Ankara yolunu trafiğe kapattı. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri ise alev alev yanan tankere müdahalede bulundu. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat kadar süren çalışması sonrasında alevler söndürüldü. Soğutma çalışmaları sırasında ise Kayseri-Ankara karayolu kontrollü olarak trafiğe açıldı.

İtfaiye ekipleri yeniden bir olumsuzluk yaşanmaması için çevredeki iş makineleri ile taşınan toprağı çevreye yayılan yakıtın ve tankerin üzerine kontrollü olarak döktürdü.

Olayı gören bir görgü tanığı ise tankerin yalpaladıktan sonra devrildiğini ve aniden alev aldığını söyleyerek, “Yangın sonrasında hemen jandarma ve itfaiye ekiplerine haber verdik. Yangın sonrasında patlamalar meydana geldi. Tankerden bazı parçaları etrafa savruldu” diye konuştu.

Direksiyon başında uyuduğu ve kafasından yaralandığı öne sürülen sürücünün ise Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın