KAYPİDER BAŞKANI YUSUF ÖZKAN : GERİ DÖNÜŞÜMDE HASSAS OLUNMALI

KAYPİDER Başkanı Yusuf Özkan, Dünya çevre günü nedeniyle  herkesi geri dönüşüm konusunda  hassas olmaya çağırdı. Özkan’ın  açıklaması şöyle.

Her yıl 5 haziran çevre günü olarak kutlanmaktadır. Ne yazık ki bir doğum günü kadar,bir sevgililer günü kadar,bir anneler günü kadar bireysel günlere verdiğimiz önemi,toplumun tümünü ilgilendiren,sevgililerin de.annelerin de,çocuklarımızın ve herkesin içinde yaşadığı ve sağlığımızı birinci derecede ilgilendiren çevremize gerekli hassasiyeti ve önemi vermiyoruz.

Dünya nüfusunun ve sanayileşmenin her geçen gün arttığı bir gerçektir.Bu gerçek buna paralel olarak üretim ve tüketim atıklarını beraberinde getirmektedir.Her geçen gün daha da çoğalan bu atıkların bertaraf edilmesi de toplumsal ve çevresel bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu sorunları yok etmekte önce bizlerin bilinçli ve bilgili bir toplum oluşturmasıyla mümkümdür. Nasıl ki kazaları önlemek için taşıt araçlarını yasaklamamız mümkün değilse.çevreyi kirletmememiz için de tüketimi durdurmamız mümkün değildir.Bizler bireysel olarak atıklarımızı disiplin altına alarak ve geri dönüşüme gerekli önemi vererek bu toplumsal ve çevresel kirliliğe kendi sorumluluğumuz çerçevesinde katkıda bulabiliriz.

Artık evlerimizde,işyerlerimizde,pikniklerde,yollarda,doğada,nerde olursak olalım çöplerimizi torbalarda biriktirip atmak ve geri dönüştürülecek malzemeleri ayrı biriktirip,geri dönüşüm vasıtasıyla ekonomiye kazandırmak her vatandaşın sorumluluğu ve görevidir.

Bu sorumluluğu da küçük yaştaki çocuklarımıza aşılamakta ayrı bir sorumluluğumuzdur.TEMİZ BİR GELECEK İÇİN BİR MALZEME DE GERİ DÖNÜŞÜME SEN AT.

Bir yanıt yazın