‘KAYMEK MOSTAR’ BARIŞA KÖPRÜ OLUYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi  Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KAYMEK), Bosna Hersek’in Mostar şehrinde açtığı kurslarla Sırp, Hırvat ve Boşnak vatandaşlar arasında barış köprüsü kurdu.

Mostar ile ‘Kardeş Şehir’ olan ve 2006 yılında açılan sanat ve meslek edindirme kursları ile bölge halkına destek veren Kayseri Büyükşehir Belediyesi,  KAYMEK Yıl Sonu Sergisi aracılığıyla Mostar’da KAYMEK desteğiyle kurs veren eğitmenleri Kayseri’ye davet etti.

KAYMEK Yıl Sonu Sergisi’ne davetli olarak Kayseri’ye gelen Mostar Sanat ve Mesleki Eğitim Kurs Eğitmenlerinden Hazır Giyim Eğitmeni Mehmet IMAMI sergiye katılmaktan çok memnun olduklarını ifade ederek, “Türkiye ve Kayseri olmasaydı Bosna Hersek kültür bakımından çökerdi. Türkiye ve Kayseri insanının yardımıyla biz ayakta kaldık” dedi.

KAYMEK Yılsonu Sergisi’nde kurulan standla Mostar şehrini ve kültürünü Kayseri halkına tanıtan kurs eğitmenlerinden Ahşap Boyama Eğitmeni Jadranka KARABEG ve Kurdele Nakışı ve Kumaş Boyama Eğitmeni Zijadeta PUCE ise Mostar halkının yararına yapılan en iyi işin, açılan kurslar olduğunu ve bu sayede savaşın negatif duygularından arındıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın