Kar Kaplanları şelale suyunda serinledi

HİSF İl Temsilcisi Davut Güleç’in kafile başkanlığı yaptığı sabah yürüyüşü, Kayseri’nin unutulan tarihi mesire alanı olarak bilinen ve Bosna-Hersek’teki savaş sırasında yıkılan Mostar Köprüsü’ne benzeyen eski Kaman yolundaki köprüde başladı. Daha sonra Kızılırmak-Bayramhacılı Barajı takip edilerek Tekgöz Kaplıcası girişindeki tepeye gidildi. Yürüyüş ve sabah sporu, Kadıbağları’nda bulunan ve yaklaşık 100 metre yüksekten akan şelale altındaki soğuk suda banyo ile son buldu.

HİSF İl Temsilcisi Davut Güleç, Kayseri’nin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmaya devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi: “Kadı Burhanettin Arapça, Acemce ve Türkçe şiirleri ve ilmi eserleri ile bilinir. Yaşadığı dönemde kılıcı ve zekası gibi kalemi de çok kuvvetlidir. Bu mücadeleci, kabına sığmayan, hükümdarın dedesi, babası ve kendisinin kadılık dönemleri tamamen Kayseri’de geçmiştir. Kadı’nın Eretnaoğulları zamanındaki karışıklık ve taht mücadeleleri zamanında da sığındığı, düşündüğü ve fikirlerini planladığı yer, bugün Kadı Bağları diye anılan Kayseri’ye 40 km mesafedeki eski Tekgöz Köprüsü yakınındaki sarayı ve çiftliğidir. Yani son sabah sporu yaptığımız bölgedir. Selçuklu döneminin önemli bu mesire yeri, şelale, doğal güzellik pek bilinmemektedir. HİSF ve Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü olarak, bu tür tanıtımlar ile doğduğumuz topraklara vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz.”

Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü üyeleri, şelale altındaki soğuk su ile banyodan sonra Hatıf, Mehmet ve Şeref Hasşerbetçi kardeşlerin söylediği hareketli türküler ile stres attı.

 

http://www.moralhaber.net/ilginc-haberler/kar-kaplanlari-selale-suyunda-serinledi/

Bir cevap yazın